hijab_s.jpgخبر از رجانیوز به نقل از چارقد،

حجاب از سرطان حنجره در زنان جلوگیری می‌کند

در برخی از روزنامه های کشورهای عربی نوشته شده که پوشش و روسری اسلامی مانع از ابتلا زنان به سرطان حلق و حنجره می شود.

به گزارش چارقد به نقل از سایت خبری “ترانیم”، بر اساس آنچه توسط دکتر ملکر پروفسور کانادایی رییس بخش سرطان شناسی بالینی “شاهزاده نوره ” در شهر جده اعلام شده است : میزان ابتلای زنان متعهد به حجاب اسلامی بسیار کمتر از دیگر زنان جهان می باشد .

این کشف پزشکی که نتیجه سه سال مطالعه در سراسر جهان و ۱۱۲ کشور می باشد نشان می دهد که نرخ مبتلا شدن زنان محجبه به سرطان گلو در عربستان سعودی کمتر از مردان است .

بنابراین نتایج تحقیقات اخیر براستی صحت آموزه های دین مبین اسلام را ثابت می کند . زیرا در دین اسلام بسیاری از قوانین و احکام فقط جهت محافظت از پیروان خویش از خطرات و بیماری های خطرناک می باشد. و با اینکه انسانها در غرب خود همواره در تلاشند که به آموزه های دین اسلام خرده بگیرند اما در حقیقت می دانند که احکام الهی اسلام حاوی حقایق و فواید بی نهایت و راه و روش های زندگی سالمی برای انسانها و بویژه برای زنان می باشد.

این واقعیت و کشف علمی اخیر تنها بخشی از فواید احکام اسلامی را برای زنان آشکار کرده است . (تاکیدها از من)

تلاش کردم منبع اصلی این خبر را پیدا کنم و موفق نشدم، بنابراین تنها به متن موجود استناد می کنیم. در این خبر منبع تصریح نشده است و تنها عنوان مبهم “برخی از روزنامه های کشورهای عربی” ذکر شده است. اما این مساله ی این نوشته نیست.

اول مهم است بپرسیم اینجا دو طرف مقایسه چه کسانی هستند. یا به عبارت دیگر، زنان محجبه کمتر از چه کسانی، یا بقول متن “بسیار کمتر” از چه کسانی، مبتلا به سرطان حلق و حنجره می شوند. دو جمله ای که در متن خبر سیاه شده اند در این زمینه حرف یکسانی ندارند: یکی زنان “متعهد به حجاب اسلامی” را با “دیگر زنان جهان” مقایسه می کند و جمله ی دیگر زنان “محجبه” را با مردان در دو کفه ی ترازو می گذارد. واضح است که هر دوی این مقایسه ها مساله دار هستند زیرا مثلا رژیم غذایی و نرخ سیگار کشیدن برای زنان در کشورهای مختلف متفاوت است و اساسا مقایسه ی زنان و مردان و سپس گرفتن این نتیجه که تفاوت مربوط به استفاده از حجاب اسلامی است دقتی ندارد. اما این هم مساله ی این نوشته نیست.

نویسنده از این گزاره که “حجاب باعث کاهش ابتلا به سرطان گلو در زنان می شود” نتیجه ی “صحت آموزه های دین مبین اسلام” را می گیرد. آیا به همین ترتیب، اگر روزی، برای مثال، ثابت شود نماز خواندن منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان پانکراس می شود، چنین گزاره ای باعث تردید در “صحت آموزه های دین مبین اسلام” می شود؟ دقت کنیم که باز کردن راه علم تجربی، که در آن نظریه ها عمر محدودی دارند و همیشه در معرض رد شدن و تصحیح هستند، به سطح عوالم آسمانی، می تواند بیشتر از آنکه سود دارد برای دین داران ضرر داشته باشد.

پس نوشت) این جمله که “در دین اسلام بسیاری از قوانین و احکام فقط جهت محافظت از پیروان خویش از خطرات و بیماری های خطرناک می باشد” هم جالب است. اینکه “بسیاری” از قوانین و احکام “فقط” برای محافظت پیروان از “خطرات و بیماریهای خطرناک” باشند، دین آسمانی را تبدیل به “دفترچه ی کاربری” موجودی می کند که قرار بود “اشرف مخلوقات” باشد و حالا، به دلیلی، اگر سرش را نپوشاند سرطان حنجره می گیرد. نکته ی عجیب قضیه این است که جنس نر ِ این موجود زنده بدون پوشاندن سر در برابر سرطان حنجره مقاوم است.

از دیگران: دفاع از اسلام در حد استاد اسدی (خیلی جالب)