بایگانی مربوط به بهمن, ۱۳۸۶

دنباله: یک اتفاق مثبت

donbaleh.jpgسایت بالاترین یک اتفاق بود در وبلاگستان ایران، شاید شبیه داستان ِ خوردن سیب روی سر نیوتون: زمانی راه افتاد که وبلاگستان لنگ صبحانه بود و داستانهاش. از این بابت باید به مهدی و عزیز آفرین گفت برای فتح این باب. در طول زمان اما بالاترین نشون داد که زیادی بارش سنگین ه. در فضای مجازی که همه چیز مهیای سوتفاهم ه،  بالاترین فراموش کرد که تماس با مخاطب اصل اساسی ه برای هرچیز مرتبط با وبلاگستان.

راه افتادن موفق بالاترین باعث شد این ایده در ذهن خیلی ها جرقه بزنه که وبلاگستان تشنه چنین چیزهایی ه، و دیدیم که در همین یکی دو ماهه چندین نسخه وطنی Digg راه افتادند. تازه ترینشون دنباله است.

نمی شناسم “خدایگان” دنباله رو و می دونم که بوضوح روزهای سختی رو در پیش داره. به این دلایل اما تشویق می کنم شما رو هم به باز کردن یک اکانت در دنباله (اکانت من):

۱- وجود و موفقیت دنباله در نهایت به نفع بالاترین خواهد بود، و نه لزوما خدایگان بالاترین البته. بنظرم توزیع قدرت باعث رقابت می شه. به این ترتیب شاید خدایگان بالاترین هم بالاخره به خاطر بیارن که بدون مشتری هیچ بازاری رونقی نداره.

۲- تا اینجای کار دنباله نشون داده که ذهنیت اقتصادی داره. این یعنی ممکنه بتونیم امیدوار باشیم که به سرنوشت بالاترین دچار نخواهد شد.

عکس روز: یک رییس جمهور نظرکرده

ahmadinejad_kisss.jpg

در عکسهای سفر اخیر احمدی نژاد در بوشهر عکسی بود که گویا امر شد از مجموعه فارس نیوز حذف بشه. این عکس رو قبلا اینجا گذاشتم: عکس روز: نه منه؟. نظرکردگی احمدی نژاد اما داستان تازه ای نیست. قبلا هم دست ایشون همینقدر شفا می داده.

لینک از دنباله

عکس روز: سلام آقای آدمکش

۲۰۰۸۰۱۳۱۱۱۱۳۳۳x-kaambakhsh-۰۳.jpg

حتما شنیدید که پرویز کامبخش روزنامه نگار افغانی محکوم به اعدام شده بدلیل اینکه “مطلبی (“مغایر اسلام”) را از یک سایت اینترنتی گرفته و بعد از خواندن، آن را در اختیار چند نفر از دوستان خود قرار داده است” (بی بی سی). حدود دویست نفر از مردم کابل در اعتراض به این حکم دیروز در برابر دفتر سازمان ملل متحد تظاهرات کردند. این یکی از عکسهایی ه که بی بی سی از این تظاهرات منتشر کرده. نکته بنظرم بیش از اونکه عکس کامبخش باشه، چهره پوشیده این دختر ه و نگاهش: “می دونم که می تونی بدبختم کنی اما باز هم کم نمی آرم، آقای آدمکش!”

iranian-basij_studentss.jpgچندروز پیش برای کاری کتابخونه دانشکده مهندسی رفته بودم. همینطور که منتظر خانم کتابدار بودم چشمم افتاد به کتاب بسیار کلفتی که روی یکی از میزها بود. یکجور دایره المعارف مخفف ها بود. نکته جالب این بود که مخفف های دو و سه حرفی بسیار بیش از یک معنی دارند. مثلا ببینید معانی بسیار بی ربط KA رو در ویکیپدیا.

و حالا، از قضای روزگار، سازمان بسیج دانش آموزی اسمش رو ترجمه کرده به Iranian Basij Students و مخففش کرده به IBS و وبسایتش رو در ibs.ir بنا کرده. مشکل اما اینه که IBS ابتدای حروف عبارت Irritable bowel syndrome هم هست، که یک نوع اختلال روده ای ه گویا.

سران سازمان بسیج دانشجویی البته بنظر می رسه اصلا دغدغه این شباهت رو نداشته اند، چون کافی بود IBS رو در ویکیپدیا نگاه می کردند: نام این بیماری در ابتدای لیست ه.

ایده ولینکها از شیطونک

عکس روز: پانورامایی از احمدی نژاد، رییس جمهور دوربین ها

احمدی نژاد در ادامه سفر به استان بوشهر به روستایی به نام “گورک کله بندی” رفت و با “خانواده شهدا” دیدار کرد. در خبرگزاری فارس عکسی هست از احمدی نژاد در حیاط یک خانه در حالیکه مرد و زن پیری روبرویش نشسته اند و قاب عکسی، لابد بچه شان، را جلوشان گرفته اند. از قضای اتفاق، همین عکس در خبرگزاری مهر هم هست، از نمای دیگری البته. اینجا این دو عکس را روی هم گذاشتم. در مرکز عکس پیرمرد نشسته و دو طرف به احمدی نژاد ختم می شه. در واقع اما این یک عکس ۳۶۰ درجه است.

ahmadinejad_cameras.jpg

۳۳۷۰۶۸_origs.jpg۱۸_۸۶۱۱۱۰۰۷۲۰_l۶۰۰s.jpgروی هر دوربینی که در تصویر هست یک آیکن دوربین گذاشتم. می تونید این ۸ دوربین رو ببینید.

من به این میگم نمایش راه انداختن با یک خانواده فقیر روستایی. شما چه نظری دارید؟

عکسهای اولیه رو اینجا ببینید.

منبع عکس ها: فارس نیوزمهرنیوز

نکته ای درباره فرستادن ایمیل های گروهی در یاهو

yahoo_email_error.pngاگر شما هم مثل من از یک ایمیل یاهو بعنوان ایمیل اصلی استفاده می کنید، و اگر شما هم لیستی از آدمها دارید که خبرهای مهم رو براشون می فرستید، و اگر شما هم از ظاهر جدید ایمیل یاهو استفاده می کنید، و اگر شما هم اخیرا این پیغام خطا رو می گیرید، در اینصورت خط بعدی رو نخونید.

این پست برای شما نیست لطفا ادامه ندید.

بعد از کلی بالا و پایین کردن بخاطر آوردم که خداوند مدتهاست گوگل رو خلق کرده. پس گشتم دنبال “missing of malformed recipient” و این صفحه آمد. از قضا مشکل از یاهوست و فعلا میشه با برگشتن به ظاهر قدیمی ایمیل ها رو فرستاد.

یک مقاله گ*زمندانه-کمانگیرانه

۱۲۵doayatollahsfart.gifآقا این داستان “گ*ز آیت الله” رو کردم دستمایه یک مقاله در روزنامه دانشجویی دانشگاه. مقاله پره از گ*ز و تف و احمدی نژاد و اینا.

این متن انگلیسی مقاله است. ترجمه فارسی اش رو هم تا چندساعت دیگه می گذارم اینجا.

چاکریم.

پس نوشت: متن فارسی مقاله.

عکس روز: نه منه؟

n۰۰۰۰۷۶۸۹-r-b-۰۰۱s.jpg

دست بوسی آیت الله ها کم بود، جناب دکتر هم دستش رو دراز می کنه ببوسندش. جوکیم برادر من، جوکیم.

لینک از هومن – منبع: فرارو

۲۷_۸۶۱۱۱۰۰۲۹۸_l۶۰۰s.jpg

عکس از “استقبال مردم بوشهر از رییس جمهور” گرفته شده. “ستاد استقبال بخش دلوار (؟)”. دوتای بالا که هیچ، پایین سمت چپ هم که محمود ه. وسطی هم لابد یک شخصیت تاریخی رییس علی دلواری ه، که در زمان اشغال بوشهر با انگلیسی ها درگیر شد (ممنون از اهر). سمت راستی هم لابد پول چاپ این پوستر رو داده. لابد نامزد مجلس یا مسئول محلی که کمی هوس پاچه خواری کرده. شاید هم از بودجه استانداری مثلا چاپش کردند.

پس نوشت: کامنت محمود رو هم ببینید.

عکس روز: “روحانی” از نوع بی حوصله

۳۳۶۹۱۱_origs.jpg

عکس در “سخنرانی رئیس جمهور در جمع مردم بوشهر” گرفته شده. این بنده های خدا اینقدر بی حوصله اند که حتی حوصله ژست گرفتن برای دوربین رو ندارند. به نفر سوم از راست دقت کنید. داره به عکاس نگاه می کنه: “حالی داری تو ها!” نفر اول از راست هم که در سرزمین رویاها به سر می بره.