بایگانی مربوط به مهر, ۱۳۸۶

پادکستهای فارسی را جمع آوری کنیم – “شنیدی؟”

Shenidi?

چند وقتیه که از گوشه کنار وبلاگستان صدای “پادکست-پادکست” شنیده می شه. اینها چند مثال هستند: پادکست شما آماده است ؟ایده پادکست مشترکپادکست هایتان را هوا کنید
بنظر من یکی از مشکلات پیش روی پادکست سازها نبود ِ مکانیه که بشه درش جدیدترین پادکستها رو پیدا کرد. برای حل این مشکل، “شنیدی؟” رو راه انداختم. “شنیدی؟” چیزی نیست جز یک خوراک خوان برمبنای وردپرس که خوراک منابع پادکستی که با جستجوی چند روزه پیدا کردم بهش اضافه شده.

مرحمت کنید نظری اگر دارید بفرمایید. اگر شما هم پادکست بازید و یا از پادکستی خبر دارید که در “شنیدی؟” ذکر نشده بی زحمت خبر بدید.

برای اینکه ببینید چه پادکستهای محشری در وبلاگستان پیدا می شن، بشنوید داستان “یک هلو هزار هلو” رو از صمد بهرنگی. منبع: “کتابخانه گویا“.

پس نوشت: خوراک – فید. خوراک خوان= فید خوان. چرا؟ از گناهکار بپرسید!

منابع آموزشی: چگونه یک پادکست هوا کنیم؟ویکیپدیا

مرتبط: “دیدیش؟”

داستان دو پیامبر

warrenjeffs.jpgدیروز شبکه های خبری بین روی دو موضوع تمرکز کرده بودند. این دو داستان، بنظر من، شباهت غریبی با هم داشتند.

داستان اول در مورد وارن جف Warren Jeffs، پیامبر خودخوانده گروهی از مورمن ها بود. آقای جف مدتها بود که در لیست FBI بود، به جرم همدستی در تجاوز. داستان به این ترتیب بود که جف ازدواج هایی رو بین پیروانش ترتیب می داده. حداقل در یکی از این ازدواج ها دختر ۱۴ ساله ای به همسری پسر ۱۹ ساله ای در می آد. این ازدواج به سکس می انجامه و حالا وکلای دخترخانم جف رو به مشارکت در تجاوز به دختر، بدلیل سکس علی رغم خواسته او، متهم کردند. جف دیروز محکوم شد (انگیسی) به حبس بین پنج سال تا ابد. این اولین محاکمه بود و جف متعاقبا برای موارد دیگری نظیر همین محاکمه خواهد شد.

جنایت اصلی جف، بنظر من، فریب تعداد زیادی از خانواده های مورمن به پیروی از فرامینش ه. این خانواده ها، که اکثرا بصورت چند همسری اداره می شن، بسیار پر زادوولد هستند و بسیاریشون در کسب و کار خانه سازیی هستند که سودش به جف می رسه.

۶۰۱۲۸_۶۴۰×۴۸۰.jpgداستان دوم در مورد سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل بود.

…عامل … مهم‌تر (برای مشکلات)… روی گردانی برخی از قدرت‌های بزرگ از اخلاق، ارزش‌های الهی و آیین پیامبران و نادیده گرفتن دستورات خدای حکیم و همچنین حاکمیت انسان‌های ناصالح است. افراد ناصالحی که نمی‌توانند خود را اداره و کنترل کنند، چگونه می‌توانند بر بشریت حکومت و امور انسان‌ها را اصلاح کنند؟

متاسفانه آنان خود را به جای خدا قرار داده‌اند! تابع هوس‌های خود هستند و همه چیز را برای خودشان می‌خواهند. برای آنان کرامت انسانی، جان و مال و سرزمین دیگران اعتباری ندارد. قرن‌هاست بشر زخم عمیق برخی قدرت‌های ناصالح را بر تن خسته خود دارد و هم امروز نیز ریشه اصلی مشکلات جهان، بی‌اعتنایی به ارزش‌ها و اخلاق و مدیریت انسان‌های خودخواه و ناشایسته است….

این گزیده ای است از نتیجه گیری احمدی نژاد از ۴۰ دقیقه سخنرانی در سازمان ملل.

سوال مهم اینه، آیا حاضرین در این جلسه برای شنیدن این حرفها در این جلسه بین المللی جمع شدن؟ آیا هر یک ازحاضران دین ِ خود را نداره که بسیار هم برای او محترم ه و الزاما به “الله” یا “پیامبران الهی” ارتباطی نداره؟ برای مثال جمعیت زیادی از مردم دنیا، مثلا مردم هند چین و ژاپن، “خدا پرست” و “یکتا پرست” نیستند. بنابراین آیا این حرفها ربطی به موضوع بحث داره؟ احمدی نژاد در این سخنرانی کیه، یک رییس جمهور در جمع رهبران کشورها یا پیامبری نازل شده در سازمان ملل؟

پیامبر اول مدتها بود که فراری بود و بعد هم توسط FBI دستگیر شد و چند وقتیه در بازداشته. جف برای مردمش درد و ناراحتی به ارمغان آورده بود. پیامبر دوم هم آزار می ده مردمش رو. فکر می کنید سر این پیامبر چه بلایی خواهد اومد؟

دعوت به بی ناموس شدن

چرا داغ می کنیم؟ رگ ِ گردن چرا بیرون می زنه؟ آیا جز اینه که حرفی زده میشه در مورد چیز بسیار قابل احترامی و ما بر نمی تابیم اون حرف رو؟ چرا بر نمی تابیم؟ یا اون حرف موضوع قابل بحثیه، مثل این سوال که “نژاد آلمانی برتری جو است و به همین دلیل هر لحظه ممکن است یک هیتلر جدید ظهور کند”. به احتمال دیگه اون سوال فحش ِ علنیه، مثل این حرف که “سیاها بو گند می دن”. آیا احتمال دیگه ای هست؟ در برابر سوال آیا جز جواب دادن کاری می شه کرد؟ در برابر فحش آیا جز اینکه به طرف نگاه کنی و راهت رو بری کاری می شه کرد؟

تقی (اسم جعلیه) آدم بی ناموسی ه. غیرت هم نداره. این یعنی پیش نمی اد که از حرفی جوش بیاره و هوارش به آسمون بره. تقی معتقده “اگر کسی چیزی میگه یا حرفش قابل بحثه که خوب بحث می کنیم یا چرند میگه که خب چرند میگه، حرجی بهش نیست”.

جدا یک کم “بی ناموسی” ایرادی داره؟

“دیدیش؟”

orange-slice.jpgحتما دیدید که خیلی از وبلاگ نویسها گوشه وبلاگشون لیستی می گذارن از لینکهایی که براشون جالب بوده. این لینکها دستچینی از دنیای اینترنت هستند و به همین دلیل جالب توجه. “دیدیش؟” جمع کننده این لینکهاست.

دیدیش؟” یک فیدخوانه بر پایهء Gregarius. توضیح بیشتر رو در و خداوند فید را آفرید ببینید. حالا نکته اینه، اگر دوست داشتید گلچین خوانده های دیگران رو ببینید، سری به “دیدیش؟” بزنید. اگر شما هم گلچینی دارید، مرحمت می کنید خبر بدید اضافه کنم. از هر ایده یا نظر دیگری هم بشدت استقبال میشه.

توضیح: ایده “دیدیش؟” از سارای آوای موج ه.

درخواست: از تصویر روبرو میشه برای لینک دادن به “دیدیش؟” استفاده کرد. اگر فایل رو کپی نکنید روی سرور خودتون بهتره چون این آیکن باید عوض بشه. لینک دادید خبر بدید متقابل لینک بدم به شما.
پس نوشت: ایده بعدی که روش کار می کنم “شنیدی؟”ه. حدسی می تونید بزنید؟

نکته: گناهکار عزیز پیشنهاد میکنه بگیم خوراک به جای فید. برادر ِ من، فیدخوان رو چه کنیم؟

در باب دعوت به “یکتا پرستی”

یک نکته کوچک در مورد سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل. ایشون گفتند:

تنها راه اصلاح پایدار ، بازگشت به تعلیمات انبیای الهی ، یکتا پرستی ، احترام به کرامت انسانها و جاری شدن عشق و محبت در همه تعاملات ، مناسبات و قوانین و سپس اصلاح ساختارها بر همین اساس است .

حرف حساب عزیز هم این رو نشانه مثبتی دونسته بود:

سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل … بسیار سنجیده تر از گذشته و کار شده تر بود….به جای اسلام از یکتا پرستی صحبت به میان آورد.

فقط یادآوری کنم که هند و چین دو کشور حاضر در سازمان ملل هستند و تا جایی که من خبر دارم مردم این دوکشور “یکتاپرست” نیستند. با این حساب کار احمدی نژاد مثل این بود که کسی در سازمان ملل کشورها رو به “دوستی با همجنس بازی برای رسیدن به صلح جهانی دعوت کنه”.

اولین” موشک” به وطن یعنی” پایان احمدی نژادیسم…” – کلاشینکف دیجیتال

لاو استوری به روایت احمدی نژاد – جمهور

رئیس جمهوری که حتی خودشان هم به او اعتماد ندارند – بیچاره ایران

همیشه در دلم به مردم امریکا می‌خندیدم که به یک انسان نئومحافظه‌کار مثل بوش دو بار رای دادند. امروز داشتم فکر می‌کردم که دنیا دارد به ما مردم ایران که باعث انتخاب شدن احمدی‌نژاد شدیم می‌خندد – سرزمین رویایی

احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا و ناکامی برای هر دو طرف – خشایار

اسهال – دکتر مزیدی. خدای نکرده جناب مزیدی دکتره دیگه.

فشار بر ایران از “خبرگزاری پیاز”

پیاز یک “خبرگزاری”ه که خبرهای جعلی منتشر می کنه. یکجور مجموعه طنز خبری. این یکی از “خبر”هاشونه در مورد ایران:

فشار بر ایران.

کاخ سفید در جستجوی تحریم های جدیدی برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران است. تحریم های جدید شامل این موارد خواهد بود:

  • اخراج ایران از محور شرارت.
  • دختر شایسته آمریکا در تور جهانیش به ایران نخواهد رفت.
  • کپی رایت کردن عبارت “شیطان بزرگ” و شکایت از ایران هربار که از آن برای اشاره به آمریکا استفاده می کند.
  • محدودیت گذاشتن بر میزانی که ایران مجاز است در هر لحظه از آمریکا متنفر باشد.

بعد از اینکه احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا مورد تحقیر واقع شد، تشکر کردم از رییس این دانشگاه. نمی دونم دیدید فیلم واقعه رو یا نه. احمدی نژاد میگه “ما اونجور که شما داریم همجنس باز نداریم”. تماشاچی ها می خندن. احمدی نژاد یک لحظه کم میاره بعد ادامه می ده. چیزی میگه و هو میشه. باز به جمعیت نگاه میکنه و میخواد چیزی بگه که در هیاهو گم میشه.

حالا سوال اینه:

۱- آیا رییس دانشگاه فلان حق داره به رییس جمهور کشوربیسار در روش بگه تو آدم حقیری هستی؟ بوضوح نه. انتظار داشتم احمدی نژاد همون لحظه سالن رو ترک کنه.

۲- آیا تماشاچی ها حق دارن سخنران رو هو کنن؟ باز هم نه. باز هم احمدی نژاد باید سالن رو ترک می کرد.

۳- آیا اتفاق خوبی بود که این بلا سر احمدی نژاد آمد؟ بنظر من، و با احترام به نظر شما، بله.

نظیر همین ایده رو در “جنگ بده اما ترس ِ جنگ چطور؟” توضیح دادم. ما، با احترام کامل به شما، در هپروت هستیم.

ایران ادامه یک تمدن بزرگ که حقوق بشر رو در جهان مطرح کرد نیست. این سینا، مولوی و خیام رو فراموش کنید، اونها مال ما نبودند. مثل اینکه مغولها شرمسار نباید باشند از اونچه چنگیزخان کرد. ایران کشوریه با اقتصاد درب و داغون که جوانهاش به هر بهانه فرار می کنند ازش. در ایران آدمها رو حلق آویز می کنن و آدمها میان تماشا. در ایران خصوصی ترین موضوعات شخصی عمومی هستند و شما تازیانه می خورید اگر در خلوت خونتون الکل بنوشید یا بخواهید قبل از ازدواج بفهمید این موجودی که می خواهید انشا الله تمام زندگیتون رو باهاش سپری کنید کیه. در ایران زنی رو می گذارن وسط میدون و بهش سنگ می زنن. پیش از این کسانی رو چشمشون رو دراوردن چون فقیر بودند و دزدی کردند. هنوز انگشت می برن در ایران اگر دزدی کنی.

ایران تخت جمشید نیست. همونطوری که عراق بابل نیست. ببخشید برای این جمله، اما بهترین راه برای تجسم جایگاه ایران و ایرانی در جهان بخاطر اوردن شهروندان افغانیه در ایران ۵ سال پیش. از همه مردم افغانستان عذر می خوام. به یاد بیارید چطور افغانی ها رو می دیدیم. ایرانی در کانادا اونه. بزرگوارن به رومون نمی آرن.

اینکه چرا اینطور شدیم و اینکه آیا حقمون بود یا نه، و داستانهایی نظیر این، از حیطه سواد من خارجه. علی ایحال (درست نوشتم؟) چنینیم و چیزی باید این رو هر لحظه به یادمون بیاره. باید می شنیدید چطور سی ان ان، و نه فاکس نیوز، در مورد احمدی نژاد به وضعیت افتضاح اقتصادی در ایران اشاره می کرد. وقتی در ایران هستیم، و اگر از طبقه حاکم نباشیم، هرگز شانس اینو نداریم که بفهمیم رفاه به معنی غربیش یعنی چی. خیلی از مشکلات روحی ایرانی نوعی در فقر ریشه داره. چیزی لازمه که اینها رو به یادمون بیاره و از هپروت درمون بیاره.

خانه از پای بست ویران است، خواجه در فکر نقش ایوان است. من هم دوست ندارم به رییس کشورم توهین بشه. اما اگه این توهین باعث شه یکبار دیگه فکر کنم چرا اینطور شد، نوش جونم که بهم توهین شده.

تشکر از دانشگاه کلمبیا

اگر ندیدید ببینید چطور رییس دانشگاه کلمبیا به احمدی نژاد میگه “یک دیکتاتور حقیر” و بسیاری حرفهای دیگه که سالهاست در دلمون انباشته شده. نوشته محمود هم جالبه: “با پری سخنرانی رو می‌‌دیدیم و من گفتم حداقل خاتمی این حسن رو داشت که وقتی میامد بیرون از ایران و سخنرانی می‌کرد نگران آبرومون که نبودیم هیچ، برامون کلی آبرو هم جمع می‌کرد. اما پری می‌گه اتفاقاً احمدی‌نژاد نمایانگر واقعی اون سیستمه و خاتمی فقط یک بزک دروغین بود. نمی‌دونم، شاید هم حق با اون باشه، اما با وجود کدوم یکیشون مردم اون دیار می‌تونن روی کمی آرامش رو به خود ببین”

بالابین: فیدخوان برای بالاترین

نسخه جدید بالابین رو از اینجا بگیرید: نسخه جدید بالابین – فید خوان بالاترین با امکانات بیشتر

balabin۱۲.png

دنبال کردن لینکهای کاربرها در بالاترین کار ساده ای نیست. برای این کار باید صفحات شخصی این کاربرها رو بوکمارک کرد و بعد هر از چندگاهی بازشون کرد. بعد باید در این صفحات دنبال لینکهای جدید گشت. این، خیلی کار راحتی نیست، تا وقتی که دستی انجام بشه. بالابین نرم افزاریه که این کار رو برای شما انجام می ده. اما چطور. Read the rest of this entry »