نوشته هایی که درمورد ’ از دیگران ’ هستند

مبارزه با فتنه گران، در جنگ شکلک ها کسی نمی میرد

tetnegaran.png

بازی کامپیوتری «مبارزه با سران فتنه»، یا به نام دقیق تر آن «جدال با فتنه گران»، روی تصویری از آسمان آبی و با موسیقی پشت زمینه ی «یار دبستانی» طراحی شده است. در این بازی شما یک هواپیمای آبی رنگ هستید که به میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی و مهدی کروبی شلیک می کنید. برخورد هواپیمای شما با هریک از شکلک ها از سلامت هواپیمای شما کم می کند اما علاوه بر این از دهان مهدی کروبی گلوله های آتشینی بیرون می آید که برای شما خطرناک هستند. در این بازی حداقل دو نکته ی جالب هست: اول، شما می توانید بازی نکنید و خطر زیادی شما را تهدید نخواهد کرد. این یعنی اگر شما بی حرکت بایستید به احتمال زیادی با کسی برخورد نخواهید کرد و عمر جاودان خواهید داشت. علاوه بر این، و جالب تر از آن، شما مرگ ندارید، این یعنی وقتی بدلیل کثرت برخورد با «فتنه گران» شما می میرید، صفحه مکثی می کند و شما دوباره پدیدار می شوید.

فایل نرم افزار را با آنتی ویروس سیمانتک آزمایش کردم، امن به نظر می رسید. با اینحال احتیاط کنید. یک نسخه از فایل اینجا هست.

از دیگران: از یک رسانه‌ی ملی واقعی چه انتظاراتی دارید؟

بچه ها بازی وبلاگی ِ جالبی را شروع کرده اند به اسم “از یک رسانه ی ملی واقعی چه انتظاراتی دارید؟” اینجا لینک مطالب مرتبط را می بینید. لطفا سر بزنید و در این بازی شرکت کنید. لینک مطلبتان را هم بدهید بگذاریم همینجا.

یکی از اولین نوشته ها در این بازی مطلب فانوس آزاد بود:

این روزها و با شرایطی که در صدا و سیما وجود دارد لزوم یک رسانه که واقعا ملی باشد مطرح شده. دوستانی در این زمینه پیشقدم شده‌اند و در حال فعالیت هستند.

در گفتگویی که با چند تن از دوستان داشتیم ایده‌ی یک بازی وبلاگی پیشنهاد شد که در آن انتظارات خودمان را (بعنوان افرادی که مخاطب چنین رسانه‌ای خواهیم بود) از رسانه‌ی ملی بنویسیم.
در این بازی سعی بر این خواهد بود که به این سوالات جواب دهیم:

انتظارات ما از رسانه‌ی ملی چیست؟ چه برنامه‌هایی در این رسانه باید جای داشته باشند؟ این رسانه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و ما چقدر حاضریم برای چنین رسانه‌ای همکاری کنیم. اگر حاضر به همکاری هستیم چه شکلی از همکاری را می‌توانیم به رسانه‌ی ملی خود هدیه کنیم؟

شرکت کنندگان ِ دیگر در این بازی این رفقا بودند،

solidarity1.jpg

از اینجا

از دیگران: نظر سنجی درمورد لباس ِ سیاه مجری بی بی سی فارسی

این پست از محمود است. لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.

نظر سنجی

bbc_persian_black.JPG

این تصویر را از برنامه خبری تلویزیون بی.بی.سی فارسی در روز اربعین گرفتم. به نظر شما به کدام یک از دلایل زیر این تلویزیون مجریان خود را به پوشیدن لباس مشکی در روزهای عزاداری توصیه [یا وادار؟] می‌کند:

گزینه اول: احترام به عقاید مخاطبین تلویزیون

گزینه دوم: عوام‌فریبی

گزینه سوم: سیاستی برای جلب نظر مثبت جمهوری اسلامی برای گرفتن اجازه داشتن دفتر و خبرنگار در تهران

گزینه چهارم: زیرا همه چیز زیر سر انگلیسی‌هاست و خود جمهوری اسلامی را هم خود انگلیسی‌ها آوردند

پ.ن: نظرات جالبی در فرندفید داده شده. (عجب حکایتیه ها. وبلاگ ما خودش کامنت دونی داره ملت می رن اونجا بحث می کنند. مثل اینه که من نظر سنجی گذاشتم مردم برن یه جا دیگه رای بدن. خدا بانی این فرندفید رو بگم …. لااله الا الله!)