view.pngدقیقا یک ماه پیش نسخه ۱٫۲ بالابین منتشر شد. در انتهای این پست می تونید نسخه ۱٫۳۲ این برنامه رو دانلود کنید. اما بالابین چیه.

بالابین به چه دردی می خورد؟

دنبال کردن لینکهای کاربرها در بالاترین کار ساده ای نیست. برای این کار باید صفحات شخصی این کاربرها رو بوکمارک کرد و بعد هر از چندگاهی بازشون کرد. بعد باید در این صفحات دنبال لینکهای جدید گشت. این، خیلی کار راحتی نیست، تا وقتی که دستی انجام بشه. بالابین نرم افزاریه که این کار رو برای شما انجام می ده.

در بالابین می تونید دوستانتون رو اضافه کنید. با هر بار رفرش کردن، لینکهایی از این دوستان که شما پیش از این ندیده اید لیست می شن. با انتخاب هر لینک، اون لینک در browser شما باز میشه و از لیست حذف. دقت کنید که نحوه باز شدن لینک به تنظیمات browser ربط داره. برای مثال، من از FireFox استفاده می کنم و تنظیم کرده ام که هر لینک جدید در یک tab جدید باز بشه. این بنظرم بهترین انتخاب برای کار با بالابین هم هست.

استفاده از بالابین: روش ساده

دو فایل balabin.exe و info.ini را در یک پوشه کپی کنید. بعد balabin.exe را اجرا کنید. هر از چند گاهی update.gif را در بالای صفحه بزنید تا لینکهای جدید برای شما لیست بشه. لینک ها را تک تک انتخاب کنید یا از فایرفاکس استفاده کنید و با استفاده از multiple.gif لینک ها را در گروه های ده تایی بررسی کنید.

استفاده از بالابین: توضیح کامل

users.png

اولین بار که بالابین رو اجرا می کنید بعد از پرسیدن آدرس بالاترین که شما استفاده می کنید، بالابین از شما می پرسه که می خواهید یک کاربر نمونه اضافه کنه یا نه. اگر بله رو انتخاب کنید، Kamangir برای شما اضافه می شه و لینکهای این کاربر نمایش داده می شن. همیشه میشه این کاربر، یا هر کاربر دیگری رو، حذف کرد.

برای کار با بالابین از این آیکون ها روی صفحه اصلی یا در منو ها یا در toolbar استفاده کنید. این تصویر بطور کامل توضیح می ده که هر دکمه ای چه کاری رو انجام می ده.

balabin.png

تاریخچه

۲ مهر ۱۳۸۶ – ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷: نسخه ۱٫۱ منتشر شد.

۲ مهر ۱۳۸۶ – ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷: نسخه ۱٫۲ منتشر شد. در این نسخه رابط کاربری بهبود داده شد.

۲ آبان ۱۳۸۶ – ۲۴ اکتبر ۲۰۰۷: نسخه ۱٫۳۲ منتشر شد. در این نسخه:

  1. صفحه راهنما بهبود داده شد.
  2. روی آیکون هم hint نشان داده می شده برای کمک به کاربر *
  3. در زمان گرفتن اطلاعات از سرور بالاترین صفحه اصلی stay on top باقی نمی مونه.*
  4. صفحه اصلی بعد از بازسازی به مکان قبلی بر می گرده *
  5. مشکل اشتباه در وارد کردن نام کاربری حل شد
  6. کاربرها رو میشه بالا و پایین کرد *
  7. سیستم ذخیره/بررسی اتوماتیک ایجاد شد *

موارد مشخص شده با * پیشنهادات کاربران بوده اند.