در گوگل‌ریدر مطلبی با ااین عنوان می بینم «تاثیرات انکار ناپذیر امواج پارازیت ماهواره بر بدن انسان، ایران چرنوبیل می شود». نویسنده ی مطلب مدعی است «فاجعه چرنوبیل بار دیگر در ایران تکرار میشود».

مطلب با این جملات آغاز می شود،

دکتر ایرج خسرونیا، رئیس انجمن پزشکان داخلی ایران در این خصوص به خبرنگار همشهری می‌گوید: امواج موجود در فضا روی سیستم مغز و اعصاب و تعادل انسان اثر دارد. گاهی اوقات نیز روی غدد داخلی و رحم به‌خصوص در زنان باردار تاثیر منفی دارد؛ به‌طوری که این امواج در زنان باردار باعث سقط جنین و عوارض مادرزادی و ژنتیک درنوزادآنهاخواهد شد.

نویسنده «مغز»، «اعصاب»، «تعادل انسان»، «غدد داخلی و رحم» و «سقط جنین» را موکد (بولد) کرده است. در ادامه، نویسنده با تاکید روی کلمات «پرده گوش و سیستم شنوایی»  و «قلبی وعروقی» ادعا می کند «تعداد زیادی از افراد در معرض امواج به‌طور غیرعادی عصبی هستند و اضطراب و هیجان دارند» و سپس توضیح می دهد،

در این میان نکته‌ مهم این است که به تازگی افرادی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که بنا به گفته برخی متخصصان علت بیماری آنها ناشی از اثرات تشعشعات پارازیت‌های ماهواره‌ای است. البته متخصصانی که اعلام کردند نامی از آنها نباید در هیچ رسانه‌ای منتشر شود و آن هم به‌دلیل اینکه ظاهرا تعهد داده‌اند در مورد افزایش مراجعات ناشی از عوارض پارازیت‌ها هیچ نظری ندهند.

«سردردهای شدید»، «عصبانیت»، زیاد شدن «علائم افسردگی» و «حملات شدید‌ ام‌اس»، طبق نظر نویسنده ی مطلب از دیگر عوارض پارازیت‌های ماهواره‌ای هستند.

نویسنده توضیح می دهد که «با پخش هزار گیگاهرتز امواج پارازیت می خواهند ایران را سراسر “چرنوبیل” کنند!»،

پخش ۱۰۰۰ گیگاهرتز امواج برای قطع برنامه های ماهواره ای آغاز شده است. این امواج بسیار خطرناک و سرطان زا حتی مایکروفرهای خانگی پخت غذا را دچار مشکل کرده است. در منزل من مایکروفر کارنمی کند و همه شبکه ها قطع شده است. حتی شبکه های خودشان (خیابان شریعتی پایین تر از دولت). (تاکید از من)

نویسنده اضافه می‌کند،

در زنان بافت های نرم بدنی مثل دهانه لوله رحم، بافت های خود رحم و سینه ها در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

و نتیجه‌گیری می‌کند،

آنها که تا امروز برنج با بخار سرطان زای آرسنیک به ملت داده اند هم اکنون امواج چرنوبیلی که کمتر از خطر مواد رادیواکتیو در چرنوبیل روسیه نیست را راه اندازی کرده اند.

قابل تصور است که، با توجه به تکرار نام «چرنوبیل» در این متن، نویسنده باید توضیح دهد که چرنوبیل چیست و اصطلاح «امواج چرنوبیلی» بنابر چه تشابهی ابداع شده‌است.

چرنوبیل یکی از پایگاه ها و سایت های مهم اتمی اتحاد شوروی سابق بود که در آخرین سالهای آن نظام، در یک حادثه عجیب و سئوال برانگیز منفجر شد و منطقه وسیعی را دچار آلودگی اتمی کرد. … در دادگاهی که برای این حادثه تشکیل شد، اشاره شد که انفجار این پایگاه و سایت اتمی آن بر خلاف ادعاها، نه بدلیل کهنگی و فرسودگی دستگاه ها، بلکه بر اثر یک عمل تخریبی از طریق فضا صورت گرفت. در این ارتباط انگشت اتهام به سوی امریکا و طرح جنگ فضائی و جنگ ستارگان دراز شد. حتی گفته می شود جنگ سرد و رقابت نظامی و اتمی شوروی و امریکا، با این حمله و حادثه، به پایان خود رسید! توضیحات پیک نت (از متن – تاکید از من)

این مطلب در وبلاگی منتشر شده است که لوگویی با عنوان Satellite Jamming Opposition Campaign – SJOC در کنار آن وجود دارد. جستجوی من در گوگل برای نام یا عنوان اختصاری این وبلاگ به اطلاعی منجر نشد. از متن به نظر می‌رسد که بخشی از ادعاها، مثلا درمورد چرنوبیل، از پیک‌نت است. من نتوانستم مطلب اصلی را در پیک‌نت پیدا کنم.

اینکه امواج الکترومغناطیسی ممکن است برای بدن موجودات زنده خطرناک باشند ادعای جدیدی نیست. در بسیاری از کشورها ساخت و ساز در مجاورت خطوط عبور نیرو ممنوع است و شواهد زیادی وجود دارد که امواج موبایل می‌تواند منجر به سرطان، بخصوص در کودکان، شود. اما نکته‌ی مهم این است که اساسا زندگی مدرن بدون امواج الکترومغناطیس ناممکن است. به همین دلیل است که بمب EMP سالهاست در کتابها و فیلم‌های علمی-تخیلی برای از کار انداختن شهرها و کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شواهدی از استفاده‌ی تسلیحاتی از امواج الکترومغناطیسی در جنگ سرد و پس از آن هم وجود دارد. این‌همه یعنی آدمیزاد با علم به همه‌ی خطرات امواج الکترومغناطیسی بصورت جمعی تصمیم گرفته‌است که از تکنولوژی‌های مبتنی بر آنها استفاده کند. این چیزی است مثل تصمیم ما به استفاده از مواد منفجره و سیانور در وضعیت کنترل شده.

در کنار موبایل، تلویزیون، دربازکن و ماشین کنترلی، پارازیت هم یکی از استفاده‌ها از امواج الکترومغناطیسی است. من و تو ممکن است موافق باشیم که «پارازیت بد است»، اما این دقیقا معادل «موج الکترومغناطیسی بد است» نیست. دقت کنیم که ممکن است مثلا اینکه هر کدام از ما یک گوشی موبایل حمل می کنیم برای ما خطرناک‌تر از پارازیت دولتی باشد و همچنان ما می‌توانیم معتقد باشیم موبایل خوب است اما پارازیت ماهواره‌ای بد است.

گذشته از این، میزان خطر یک موج الکترومغناطیسی صرفا با توجه به پهنای باند آن، که با واحد هرتز اندازه‌گیری می‌شود، تخمین زده نمی‌شود. همین حالا من و تو در معرض نویز سفید هستیم. این یعنی موجی با پهنای باند بی‌نهایت و توان بسیار کوچک. اینکه موجی در پهنای «۱۰۰۰گیگاهرتز» پخش می‌شود، لزوما آن را ۱۰۰۰ برابر خطرناک‌تر از موجی که در پهنای ۱ گیگاهرتز پخش می‌شود نمی‌کند. واحد اندازه‌گیری توان یک موج الکترومغناطیسی وات است.