فارس نیوز زیر عنوان «رسانه‌ها باعث افزایش بارداری نامشروع در بین دختران آمریکایی شده‌اند» می نویسد،

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری “راشاتودی “، فعالان اجتماعی آمریکا اعلام کرده‌اند که استودیوهای فیلمسازی و رسانه‌های این کشور باعث افزایش بارداری نامشروع در بین نوجوانان دختر آمریکایی شده‌اند. (تاکیدها از من)

دنبال خبر اصلی می گردم. ۱۷ روز پیش آرتی (راشیا تودی) مطلبی با این عنوان منتشر کرده بود: «نوجوانان آمریکایی برای بارداری برنامه ریزی می کنند». مشابهت های زیادی بین متن این خبر و مطلب ترجمه شده توسط فارس وجود دارد. ویدئوی زیر هم از همان مطلب است.

(لینک مستقیم به ویدئو)

امروز آرتی مطلب دیگری با این عنوان منتشر کرد :«هالیوود مقصر افزایش موارد بارداری بین نوجوانان آمریکایی شناخته شد». متن این خبر و ویدئوی همراه آن بسیار مشابه مطلب قدیمی تر همین رسانه هستند اما به نظر می رسد که مطلب جدیدتر از روی وبسایت آرتی برداشته شده است (لینک کش گوگل).

اما آرتی چه می گوید و فارس چه ترجمه می کند. آرتی می گوید که نرخ بارداری بین نوجوانان در آمریکا افزایش داشته است و برخی متخصصین، هالیوود را بدلیل ارایه ی تصویر جذاب از بارداری به نوجوانان مقصر می دانند. اینجا بوضوح حرفی از جنبه ی شرعی مساله نیست و موضوع، بارداری در سن پایین و مسایلی است که در پی این اتفاق فرد و جامعه را درگیر خود خواهد کرد. جالب است که یکی از دخترهایی که در ویدئو با او صحبت می شود علنا می گوید که از ابتدا قصد ازدواج با کسی که از او باردار شده است را داشته است. فارس نیوز از آمینتا فوینتز ِ ۱۷ ساله نقل می کند که بخاطر «تقویت روابط خود با دوست پسرش» باردار شده است. او در ادامه می گوید که او و زوجش* «درمورد ازدواج و این چیزها» هم حرف زده اند، اما این قسمت در ترجمه ی فارس نقل نشده است.

* ترجمه ی پارتنر – توضیح بیشتر اینجا

ممنون از رفیقی که لینک را فرستاد