happy_s.pngفارس نیوز تیتر زده است،

جانشین فرمانده کل سپاه: ایران اراده کند اروپا زمستان را در سرما به سر می‌برد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران روی ۵۰ درصد انرژی دنیا ایستاده و اگر اراده کند، اروپا زمستان را در سرما به سر می‌برد.

….قدرت‌های جهانی در زمان رژیم منحوس پهلوی با مطرح کردن دروازه تمدن، اندیشه منحط غرب را وارد جامعه ‌کردند تا حدی که میزان مشروب فروشی‌ها از کتابخانه‌ها در پایتخت بیشتر بود، سواحل دریایی خزر کپی سواحل کالیفرنیا بود. (تاکیدها از من)

کمی به این اعداد دقت کنیم. نفت و گاز ۶۰% منابع انرژی دنیا را تشکیل می دهند (ویکیپدیا). سهم ایران در ذخایر نفت دنیا چیزی حدود ۱۱% است و ایران چیزی حدود ۶٫۴% نفت دنیا را تولید میکند (ویکیپدیا). هیچ یک از این دو عدد به ۵۰% ادعایی نمی رسند.

بر طیق آمار رسمی، ایران در سال ۱۳۷۹ دارای ۱۳۸۱ باب کتابخانه ی عمومی بوده است (منبع). در سال ۱۳۸۷، ۷۰ هزار مسجد در ایران وجود داشته است (جهان نیوز). این یعنی به ازای هر کتابخانه ی عمومی، تقریبا ۵۰ مسجد در ایران وجود دارد. واضح است که مسجد و مشروب فروشی لزوما در یک دسته بندی قابل مقایسه نیستند، اما به هر حال به نظر می رسد حکومت پهلوی و نظام جمهوری اسلامی احتمالا در یک نکته اشتراک نظر داشتند و آن اینکه کتابخانه ی عمومی لزوما نهاد مهمی نیست.

پس نوشت) فارس نیوز در ادامه از حسین سلامی نقل می کند،

بعد از انتخابات عوامل داخلی به فضای روانی دل بسته بودند که رسانه‌های غربی با آن بحران ایجاد ‌کردند و به دنبال بحران مشروعیت بودند…عبور از این مرحله سخت‌تر از جنگ تحمیلی بود، حجاب‌گریزی، نماز‌گریزی، اعتیاد الکترونیک، بحران امنیت از جنوب شرق کشور تا مرکز از ترور تا شلوغی، در مرکزیت طراحی ضدانقلاب بود، (تاکید ازمن)

به نظرم در همه ی این سخنرانی، من ِ وبلاگ نویس و توی وبلاگ خوان با وجود مشکلی به نام “اعتیاد الکترونیک” هیچ مخالفتی نداشته باشیم.

مرتبط: پستهای مربوط به کتاب “بازی اعداد” The Numbers Game