فارس نیوز می نویسد،

سازمان «سیا» و دانشگاه کالیفرنیا عاملان تولید و توزیع آنفلوآنزای خوکی

خبرگزاری فارس: ویروس آنفلوآنزای خوکی در دانشگاه “یو‌سی‌ال‌ای ” آمریکا بوجود آمد و بوسیله عاملین سازمان “سیا ” به مکزیک منتقل شد.

swine_flu_fars_s.jpg

منبع؟ “تایلند پست”. در سایت تایلند پست بدنبال Swine Flu می گردم. چیزی پیدا نمی کنم. بعد این مطلب را پیدا می کنم. در thespoof.com. عنوان مطلب این است: “آیا جک نیکلسون آنفولانزای خوکی را ایجاد کرد؟” مطلب ِ فارس ترجمه ی کلمه به کلمه ی بخش ِ عمده ای از این مطلب است. بالای منبع یک کره ی زمین با نیش ِ باز نشسته است و پایین مطلب توضیح داده شده که “این یک شوخی است”. اسم وبسایت از این واضح تر نمی توانست باشد: “حقه بازی دات کام”.

swine_flu_spoof_s.jpg

البته فارس نیوز دو پاراگراف ِ آخر را ترجمه نمی کند،

گفته می شود که هیچ کاری انجام نشد تا زمانی که جک نیکلسون از اینکه برگهای باغچه اش برای سه روز جمع آوری نشده بود بشدت عصبانی شد. در یک خشم کور، او به سمت مقر CIA در کالیفرنیا رفت و پس از اینکه حجم زیادی فحش بلغور کرد تهدید کرد که با چوب گلف کله ی فرمانده ی مقر را خواهد پکاند، مگر اینکه کسی را برای کارهای او بفرستند.

بیشتر از این نمی گردم. حتی اگر واقعا فارس نیوز چنین گاف بزرگی داده باشد چه اهمیتی دارد؟ مگر اینهمه گاف دادند کسی ککش گزید؟ مگر کسی پرسید آقای فارس نیوز شما حالت خوب است؟

اما جدا، بین خودمان باشد، آقای فارس نیوز، یعنی واقعا شما این مطلب را ترجمه کردی؟ شما شام چی می خوری معمولا؟

لینک مطلب فارس را در اقتصادانه دیدم