روز سوم بهمن اتفاق افتاد:

مهر – ساعت ۱۱:۰۶: بخشهایی از زندان اوین صبح امروز دچار آتش سوزی شد و هم اینک نیروهای آتش نشانی با حضور در محل مشغول اطفای آن هستند. … دود ناشی از این حریق از تپه های اطرف زندان اوین قابل مشاهده است … بهروز تشکر مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی …اعلام کرد: …جزئیات دقیقی از این آتش سوزی ندارم…

مهر – ساعت ۱۲:۰۸: آتش سوزی که صبح امروز در زندان اوین رخ داده بود با حضور به موقع مأموران آتش نشانی به سرعت اطفاء شد. (سرهنگ احمدی) رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ …گفت: آتش سوزی امروز در زندان در اثر اتصال سیمهای برق در یکی از اتاقکهای انباری ساختمان اداری این زندان رخ داده است. …ظاهراً در اثر بارندگی شب گذشته سیم برق این اتاق دچار اتصالی شده و سپس موجب بروز آتش سوزی در این انباری شده است که خوشبختانه با حضور به موقع ماموران آتش نشانی اطفاء شد….

مهر – ساعت ۱۵:۰۱: (قبادی) مدیرکل روابط عمومی زندانهای استان تهران …گفت : کارکنان خدمات زندان مشغول آتش زدن ضایعات بودند و در میان آنها نیز چند پتو وجود داشته است که برای از بین بردن پتوها آنها را آتش زدند اما به دلیل وضعیت هوا و باد نتوانستند آن را کنترل کنند و برای اطفای حریق با آتش‌نشانی تماس گرفتند.

ایرنا: (تشکر) مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران اعلام کرد : زندان اوین آتش نگرفته … دود ناشی از زندان اوین ناشی از آتشی بوده که کارگران ساختمانی جهت گرم کردن خود و پیشگیری از سرما در محوطه زندان ایجاد کرده بودند…. ساعت ‪ ۱۰‬و ‪ ۴۵‬دقیقه امروز دودی از محوطه زندان اوین مشاهده شده … برای ایجاد آتش مناسب از مواد اشتعال زا از جمله چوب و کارتن و لاستیک استفاده کرده بودند … این آتش پیش از رسیدن عوامل امداد و نجات، با کمک مامورین زندان خاموش (شد)

ایسنا: بهروز تشکر ـ مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران .. گفت: در ساعت ۱۰:۴۵ امروز (پنجشنبه) به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران اعلام شد که حریقی در زندان اوین رخ داده است…ایستگاه ۵۱ آتش‌نشانی بلافاصله به محل اعزام شد، اما پس از رسیدن به محل مورد نظر، مشاهده شد که تعدادی از کارگران زندان، مشغول روشن کردن آتش برای گرم کردن خود با استفاده از ضایعات موجود در محوطه زندان اعم از لاستیک، چوب و کارتن بودند و در واقع هیچ گونه حریقی در کار نبوده است….فرج‌الله صداقت ـ رییس زندان اوینضمن تایید توضیحات آتش‌نشانی …. اظهار کرد: کارکنان خدمات زندانبرای از بین بردن پتوها، آن‌ها را آتش زدند اما، به دلیل وضعیت هوا و باد نتوانستند آن را کنترل کنند و برای رفع و اطفای حریق با آتش‌نشانی تماس گرفتند.

خلاصه کنیم، دقت کنید که از نمادهای گزاره های منطقی استفاده می کنم:

((کارکنان خدماتی برای از بین بردن پتوهای ضایعاتی) یا (کارگران ساختمانی برای گرم کردن خود) یا (برق)) باعث آتش سوزی ((شد) یا (نشد)) و حریق ((وجود نداشت) یا (توسط ((مسوولان زندان) یا (آتش نشانی)) خاموش شد))

و البته رییس زندان اوین در عین ارایه گزارشی متفاوت با مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی گفته های او را تایید می کند.