اگر وبلاگ نویس هستید، می خواهید بدانید که وبلاگتان چقدر خواننده دارد و خوانندگانتان کدام مطالب را بیشتر می پسندند. با اضافه کردن این سه خوراک به گوگل ریدرتان می توانید گزارش روزانه ی بازخورد نوشته هایتان را داشته باشید.

didishs.png

اول – کدام مطالب بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند: تعداد زیادی خوراک اشتراکی گوگل وجود دارند که توسط فارسی زبانان استفاده می شوند. پروژه ی “دیدیش” این خوراک ها را بررسی می کند و گزارش های مختلفی تهیه می کند. برای گرفتن گزارش روزانه از بازخورد مطالب وبلاگتان به این صفحه بروید و یک کلمه که در آدرس وبلاگ شما هست را در محل جستجو (۱ در شکل بالا) وارد کنید (مثال برای kamangir). سپس روی ۲ کلیک کنید و این خوراک (مثال برای kamangir) را در گوگل ریدر مثل هر خوراک دیگری اضافه کنید. به این ترتیب روزی یک گزارش شبیه این دریافت می کنید:

didish_feeds.png

این گزارش ۲۴ مطلبی که اخیرا توسط کسی به اشتراک گذاشته شده اند را به همراه تعداد کل به اشتراک گذاری نشان می دهد.

دو و سه – تعداد مشترکان خوراک و تعداد هیت خوراک: برای کسانی که خوراک فیدبرنری دارند، و شمارنده ی خوراکشان فعال است (اگر مال شما فعال نیست اینجا سر بزنید: خوراک شمارتان را فعال کنید – آموزش کوتاه) پروژه ی “خوراک شمار” دو ابزار ارایه می دهد.

feedcounters.png

به این صفحه بروید و آدرس خوراکتان را در محل ۱ در شکل بالا وارد کنید. حالا یکبار Subscribers و یک بار Hits را در قسمت ۲ انتخاب کنید و روی Analyze بزنید. هر بار روی دکمه ی خوراک (شماره ی ۳) بزنید (مثال برای کمانگیر) و دو خوراک حاصل (مثال برای کمانگیر) را در گوگل ریدرتان وارد کنید. به این ترتیب روزی دو گزارش برای شما تهیه می شود که یکی تعداد مشترک وبلاگ شما در روز گذشته در مقایسه با شش روز پیش از آن و دیگری تعداد هیت ِ خوراک شما در همین روز را نشان می دهد. هر گزارش حاوی یک منحنی است. اینجا یک گزارش تعداد هیت  نوعی را می بینید:

feedcounter_feed_2s.png

اگر به مشکلی برخوردید مرحمت کنید کامنت بگذارید یا ایمیل بزنید.