mowlana_iran_us_s.jpgپروفسور حمید مولانا (ویکیپدیای انگلیسیفارسی) تبعه ی آمریکا و مشاور دکتر احمدی نژاد است. این سمت گویا با ماده ی ۹۸۹ قانون مدنی ایران مغایرت دارد، اما داستان این پست این نیست.

پروفسور مولانا، که به نظرم در رشته ی کاری خودش فرد بشدت مطرحی است، برای شرکت در مراسم “رونمایی کتاب سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوره ی احمدی نژاد” به ایران آمد. از قضای روزگار، فرض کنیم بدون اطلاع او، جایی پرچم آمریکا روی زمین نقش شده بود و او از روی آن رد شد.

عکس روبرو از همان فارس نیوزی است که در مطلب دیگری می نویسد،

یک عضو سابق طیف غیرقانونی علامه دفتر تحکیم وحدت توضیحاتی را در خصوص ارتباطات اعضای این طیف با بیگانگان و رسانه‌های معاند نظام افشا کرد.

شهروند یک کشور می شود مشاور رییس جمهور ِ کشور ِ “دشمن” و از روی پرچم کشورش رد می شود و البته حق هم دارد اگر در چهارچوب قوانین آمریکا این کار جرم نیست. شهروند یک کشور دیگر با افراد کشور “دشمن” ارتباط دارد و جورابش آماده ی بادبان شدن می شود. و البته هنوز در آمریکا خیلی آزادی کم است و در ایران خیلی زیاد است.

ببین، من هیچ مشکلی ندارم که چهارچوبی بگذاریم و عمل کنیم. دری وری نگوییم. همین. مخاطب را هم چهارپای پشمینه پوش تصور نکنیم.

عکس از فارس