این بحث جالب شده است. اگر شما هم شرکت کردید بفرمایید لینک شما را هم اضافه کنم.

bomb_nikahang_s.jpg

همه چیز از این کارتون و نظایرش شروع شد. آیدای پیاده رو نوشت،

آقای نیک آهنگ کوثر به دلیل نا مشخصی حرف بمب جنسی که می شود فقط یاد آلت تناسلی مرد می افتند. (۱و۲و۳) . دریغا که در صف طول دراز فراریان یک سایه زن به چشم بخورد. نیک آهنگ فرزندم. می دانم اینجا را نمی خوانی. ولی اگر روزی خودت را گوگل کردی و دست برقضا گذرت به اینجا افتاد از من حقیر این را بشنو که.

۱- زن و مرد هردو دارای نیاز جنسی هستند. به عبارت ساده هر دو دلشان می خواهد.

۲- هر چه را که نشود برید چیز بی مزه ای نیست. می شد زنی را بکشی که با مین یاب لای پایش را می گردنند. یا دکتر زنانی که با ماسک شیمیایی زنی را معاینه می کند….

نیک آهنگ جواب داد،

…در نظر بگیرید وقتی من کاریکاتوریست بخواهم رئیس جمهوری مملکت را دست بیاندازم، باید به فکر نیازهای جنسی نصف جمعیت باشم و احیانا در رفع مشکلات هم کوشا باشم! به خدا نمی‌توانم!…به هر حال بنده کاملا به این امر واقفم که بخش اعظم صاحبان مین به خاطر فقدان شعور و مطالعه و توان و … ما آقایان محرومیت‌های زیادی را متحمل می‌شوند. اما اگر در کارتون‌هایم به مین بانوان بی‌توجهی نشان می‌دهم ناشی از عرف و منطق کار رسانه‌ای است. حساسیت‌ها هم در مورد میادین مین فراوان است و نمی‌توان به این راحتی وارد شد! باور نمی‌کنید، از سردبیران ما بپرسید. کلا با لباس ضد مین وارد حوزه مطبوعات شده‌اند!…به هر حال، بی توجهی من را به مین‌هایتان و نیاز به فعال شدن این مین‌ها ببخشاید. امیدوارم مین‌یابان دیگر ما را از خجالت بوجود آمده و کوتاهی‌هایمان نجات دهند!

آیدا جواب داد،

…نیک آهنگ عزیز من نگفتم به فکر نیاز جنسی ما باش. تو یک هنرمند و روزنامه نگار هستی. متن تو ، کارتون های تو نه تنها تاثیر اولیه روی مخاطبتت می گذارد بلکه ناخودآگاه تاثیری عمیق تر از نگاه اول هم روی بیینده می گذارند. تاثیری که تو از آن بی خبری. من کار تو را نقد نکردم. عقیده ای که در ضمیر ناخود آگاه تواست را نقد کردم. شاید خود تو از آن بی خبر باشی. قصد توهین هم نداشتم. فقط حس کردم شاید بد نباشد که بدانی. تو ناخود آگاه در صف ” بمب داران جنسی ” زنان را نمیبینی….