روزی نوشت” ِ محمد حسن سلیمانی را مدتی است دنبال می کنم. وبلاگ ِ یک طلبه ی ۲۰ و خرده ای ساله که شاگرد ایت الله صانعی است به اندازه ی کافی خواندنی است، حتی اگر چنین پستهایی در آن نمی خواندیم،

این سابقه، متاسفانه باعث شده که هر حرکتی که حتی گاهی کمترین وجه توهین هم نداشته، موجب آشوب و خشونت شوند. نمونه اش قضیه چاپ کردن نقشه کشورها از جمله ایران و عربستان روی توپ فوتبال است. درست است که برای مسلمانان لگد زدن به اسم خدا گناه و توهینی بزرگ محسوب می شود، اما با لحظه ای تامل، هر کسی متوجه می شود که قضیه خیلی ساده بوده. پرچم کشورهای جهان را روی توپ فوتبال می زده اند و از قضا روی پرچم ما مقدساتی نقش بسته. بعضی انگار منتظرند که چنین قضیه ای به گوششان بخورد و با نهایت عصبیت توهمات خودشان را فریاد بزنند. (ادامه)

همسر شهید باکری ظاهرا از نمایندگان مجلس خواسته اند که به صادق محصولی برای وزارت کشور رای اعتماد ندهند و استناد کرده اند به سوابقی از دوران مسئولیت آقای محصولی در ارومیه. به آقای محصولی و بحث رای اعتمادشان کاری ندارم. آقای قربانی که از قضا عضو هیات رئیسه مجلس هم هستند, گفته اند که نباید به اختلاف نظر همسر شهید باکری و آقای محصولی در رای اعتماد به ایشان توجه کرد. چون ایشان سال ها قبل همسر شهید باکری بوده اند و مدتهاست که شوهر کرده اند! (ادامه)

معاون اماکن حرم امام رضا(ع) گفته اند که خدام حرم طوماری با ۱۷۵۰۰ امضا تهیه کرده اند و خواستار جای دادن درسی به عنوان آموزش صحیح آداب زیارت و آشنایی دانش آموزان تمامی مقاطع با زندگی وسیره امام رضا(ع) شده اند.نکته اول اینکه چرا در مملکت ما هر کسی فکر می کند حق دارد در هر حوزه ای وارد شود و انتظار هم داشته باشد که به نظراتش عمل شود؟ خدام حرم امام رضا(ع) را چه به طرح ریزی برای درس دانش آموزان؟ دوم اینکه آیا واقعا آداب مستحبی که برای زیارات مختلف آمده این قدر اهمیت پیدا کرده اند که ۱۷۵۰۰ نفر امضا کرده اند تا حتما هر چه زودتر تدریس شود؟! واقعا با این همه مسائل اجتماعی مختلف و مشکلاتی که داریم و کمبودهایی که در آموزش به محصلین هست اصلا نوبت می رسد به فکر کردن به چنین مسائلی؟ سوم اینکه دانش آموزان ما بعد از سال های تحصیل واجبات دین را می شناسند که اصلا یاد چنین مستحباتی بیفتیم؟ دانش آموزانی که حتی قرائت قرآن هم بلد نیستند چه اهمیتی دارد که آداب زیارت بدانند یا نه؟ و نهایتا بودن مقبره امام رضا (ع) در ایران چه نکته خاصی به ایشان اضافه می کند که در تمام مقاطع تحصیلی, زندگی و سیره ایشان خوانده شود و بقیه ائمه و حتی پیغمبر(ص) هم شامل چنین درخواستی نشوند؟ (ادامه)

خوراک ِ “روزی نوشت” را از اینجا مشترک شوید.