دوستانی که جاپایی هم در وبلاگستان انگلیسی زبان دارند این روزها ایمیل های “شما ایرانی ها درمورد انتخابات آمریکا چه فکر می کنید؟” زیاد بدستشان رسیده است. مساله بسیار واضح است. رسانه های فارسی زبان ِ داخلی صدای نظام قدرت را منتشر می کنند و خارج از ایرانی ها یا سر و سودای خودشان را دارند یا ارتباط ِ درستی با وبلاگستان، به مثابه ی بخش ِ دم دستی ِ جامعه ی ایرانی، ندارند. در این میانه، هنوز زمانه را داریم که هنوز می شود امیدوار بود که قرار است “رادیوی وبلاگستان” باشد.

تجربه ی خبرگزاری شدن ِ وبلاگستان و  “گزارش مستقیم”ِ وقایع را، در بازیهای فوتبال و در فرندفید زیاد دیده ایم. حداقل یکبار هم مناظره ی اوباما و مک کین توسط هزاران نقطه ی عزیز بصورت زنده در فرندفید گزارش شد (بامداد مفصل نوشته است: یک گام کوچک به سوی خبرگزاری مردم جهان).

حالا زمانه یک صفحه برای انتخابات ِ اول نوامبر ایجاد کرده است و از همه خواسته است،

اگر روز سه شنبه (۱۴ آبان – ۴ نوامبر) در باره این انتخابات یا حواشی آن چیزی در وبلاگتان نوشتید یا پادکستی تهیه کردید، لطفا لینک آن را به همراه یک پاراگراف خلاصه یا گزیده مطلبتان به همراه نام وبلاگتان (و نام خودتان در صورت تمایل) به این ایمیل بفرستید: us08@radiozamaneh.com

مطالب شما می‌تواند درباره موضوعاتی باشد از قبیل آخرین نتایج شمارش آرا در ایالت‌های مختلف، نحوه پوشش رسانه‌ای این انتخابات در رسانه‌های رسمی، وبلاگ‌ها و شبکه‌های ارتباط جمعی آمریکایی (از قبیل توئیتر، فیس بوک، و دیگ)، مطالب و برنامه‌های طنز مربوط به این انتخابات، تحلیل‌های رسانه‌ای یا شخصی، واکنش مقامات مختلف، و هر موضوع جالب یا عجیب و غریب دیگری که به این انتخابات مربوط باشد و جذابیت رسانه‌ای داشته باشد.

این دعوت به دو دلیل اهمیت ویژه ای دارد. یک، در قضایای اخیر زمانه، این یک فرصت طلایی است برای اینکه وبلاگ نویسان نشان بدهند که زمانه یک رسانه ی “معمولی” نیست. اگر زمانه “مال خودمان” است، این موقعیت استثنایی را نباید از دست بدهیم. دلیل دوم اما هیجان انگیز تر است. خبرهایی می رسد از اینکه این داستان تستی است برای کارهای بزرگتری، مثل پوشش ِ انتخابات ِ آتی در ایران.