این “نامه ی وارده” را دوست عزیزی فرستاده است که معتقد است در زد و خورد ِ اخیر سایتهای مسلمان، وهابی و شیعه، ابهاماتی وجود دارد که می توانند معنی دار باشند. بدیهی است که این ادعا باید با توجه به مدارک ارایه شده سنجیده شود. هدف از انتشار این نامه صرفا باز کردن باب ِ بحث و گفتگو است و عنوان پست از من است. اگر شما هم مطلبی نوشتید اما وبلاگ ندارید یا به هر دلیل مطلب رو نمی خواهید در وبلاگتون بگذارید، نوشته/عکس/ویدئوتون رو بفرستید به arash@kamangir.net. واضح ه که استانداردهای وبلاگ نویسی رو در این کار لحاظ خواهیم کرد.

پس نوشت: بنظر می رسه من هم منظور نویسنده را اشتباه متوجه شده بودم. عنوان طبق پیشنهاد نویسنده تغییر کرد (اینجا را هم ببینید).

ماجرای هک شدن بزرگترین سایت‌های فارسی‌زبان منتقد اسلام

١- هک شدن سایت‌های شیعی از سوی وهابی‌ها

چند روز پیش (٢٨ شهریور) خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک گروه ٢۵٠ نفری از هکرهای وهابی با صرف هزینۀ ٣٠٠ میلیون دلار، حدود ۳۰۰ سایت شیعی را که از سرور موسسۀ آل‌البیت استفاده می‌نمودند، هک کرد.

این حملۀ هکرها در ادامۀ موج جدید حملات به مقدسات شیعیان و پس از آن آغاز شد که قرضاوی ـ از علمای سنی میانه رو ـ در سخنانی، خواستار جلوگیری از گسترش تشیع شد (بی بی سی).

٢– واکنش علمای شیعه در مقابل این اقدام

آیت الله مکارم شیرازی (منبع منبع):‏

– وهابیون متعصب با این اقدامات شوم خود می خواهند صدای علمای شیعه به گوش جهانیان نرسد‏.‏- این حرکت نشان می‌دهد که وهابیان پاسخ محکم و منطقی در برابر شیعه ندارند.

– وهابیت با این کار ثابت کرد که شیعه بر حق است و نمی‌توانند در برابر آنها ایستادگی کنند.

– بهترین دلیل برای حقانیت مذهب شیعه محو شدن سایت های اینترنتی علمای آنها بدست وهابیون است که فکر می کنند باسانسور آنها می توانند از رشد روز افزون مذهب تشیع جلوگیری کنند‏.‏

– در دنیای کنونی همگان می‌توانند به راحتی در فضای مجازی به تبلیغ بپردازند، ولی گروهی به نام وهابیت مانع این تبلیغات می‌شوند.

– این حرکت وهابیت مانند داستان ابراهیم خلیل است که بت پرستان جواب منطقی نسبت به ابراهیم نداشتند.

– ما سایت های اینترنتی خود را بازسازی وفعال خواهیم کرد ولی وهابیون بدانند که جوانان اهل تسنن بیشتر ازگذشته به مذهب تشیع گرایش پیدا خواهند کرد‏.‏

– مردم دنیا خصوصا جوانان فکرمی کنند که دراین سایت های اینترنتی چه مطالبی وجود داشت که وهابیون رااینگونه به وحشت انداخته است‏.‏

– پیشرفت مذهب شیعه به سرعت در جهان خصوصا در مکه و مدینه در حال گسترش است و وهابیون که از مشرکان زمان جاهلیت بدترند با هک کردن سایت ها شیعی می خواهند از این روند جلوگیری کنند‏.

آیت الله سید احمد خاتمی، خطیب جمعۀ موقت تهران با محکوم کردن اظهارات قرضاوی گفت (منبع روزنامۀ ایران، ٢ مهر ١٣٨٧):

– سخنان وی بهره‌ای از واقعیت ندارد و به دروغ، تهمت تحریف قرآن را به شیعیان نسبت داده است.

و سپس در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت:

– رفتار ناشایست وهابیون در هک بسیاری از سایت‌های اینترنتی شیعه، گویای تهی بودن هک کنندگان از منطق است.

سالک،‌ سخنگوی جامعۀ روحانیت مبارز:

– وهابیون در این خیال خام به سر می‌برند که با این دست کارها می‌توانند مانع نفوذ فرهنگ تشیع در جهان شوند.

آیت الله حسینی بوشهری، مدیر سابق حوزۀ علمیۀ قم (منبع):

– بهترین و کارسازترین منطق این است که اگر طرف مقابل سخنی برای گفتن دارد، با توجه به اینکه افکار عمومی دنیا آماده شنیدن همه دیدگاه‌هاست، نقطه‌نظرات خود را بدون انجام چنین اقداماتی که نشانه نگاه تنگ‌نظرانه و محدودکننده است، مطرح کنند.

– ما باید دارای این روحیه باشیم که قضاوت را به افکار عمومی واگذار کنیم. اگر مراجع و حوزه سخنی دارند باید سخن خود را به سمع مخاطبان خود برسانند.

– اینکه در دنیای مدرن و پیشرفته جلوی همه‌ی سخنان گرفته شود، عملا ممکن نیست و امروزه راه برای پیام‌رسانی فراوان است. اگر امروز یک سایت را هک کنند، سایت دیگری به وجود خواهد آمد و اینگونه نیست که مسیر بسته باشد.

– این اقدامات، به رشد و بالندگی یک جامعه کمک نخواهد کرد زیرا رشد و بالندگی در این است که اجازه دهیم، نقطه‌نظرات و سخنان از هر سو بیان و ارایه شود.

– هنگامی که طرف مقابل قدرت و منطق استدلال ندارد از اینگونه روش‌ها استفاده می‌کند؛ قطعا امروزه این اقدامات در دنیا که همه گوش‌ها برای شنیدن سخنان و به داوری گذاشتن آن تیز شده، محکوم است.

٣- هک شدن بزرگترین سایت‌های فارسی زبان منتقد اسلام

دو روز بعد از اون واقعۀ کذایی، خبری در سایت فردا نیوز (که البته یک سایت وابسته به نهادهای حکومتی‌ست) منتشر شد (۳۰ شهریور ۱۳۸۷):

دو سایت الحادی و ضد نظام “زندیق” و “گفت و گو” هک شدند

به گزارش خبرنگار «فردا»، دو سایت “زندیق” و “گفت و گو” که از سایت های الحادی و ضد نظام محسوب می شوند، شب گذشته از سوی یک تیم هکری با نام soa هک شد.

بنابراین گزارش انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز از جمله کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص)، قرآن و اهل بیت (ع) از جمله فعالیت های این سایت ها بوده است.

سایت زندیق که به مدیریت فردی با نام مستعار “آرش بی خدا” فعالیت می کرد، ‌توهین به علمای دین و تشیع را در دستور کار خود قرار داده بود.

هک این سایت ها به صورت رسمی در پایگاه اینترنتی بین المللی سایت های سایت های هک شده به ثبت رسیده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده هک این سایت ها را گروه soa مخفف solider of allah بر عهده گرفته اند.

اما اگر به سایت‌های هک شدۀ زندیق و گفتگو نگاهی بیندازید متوجه می‌شید که اونجا نوشته‌اند: دیروز هکرهای شما در سرورهای شیعه بودند و امروز ما در سرورهای شما هستیم….!!! یعنی‌ چی؟

مسئلۀ دیگه اینکه فردا نیوز حت‍ی جرات بیان اینکه حقیقتاً چه مطالبی در این دو سایت منتشر می‌شد را هم نداشته و عملکرد اونها رو به فحاشی و نشر کاریکاتورهای موهن تنزل داده است!

زندیق مرجع کاملی از مقالات علمی در نقد اسلام بود. مقالاتی که غالبا توسط “آرش بیخدا” نوشته شده بودند. شعار معروف سایت زندیق رو هم احتمالاً خیلی از اهالی وبلاگستان شنیده‌اند: “آنچه که نمی‌خواهند شما بدانید”.

همچنین در این سایت مجموعه مناظرات بین آیت‌الله منتظری و دکتر علی سینا منتشر می‌شد.

زندیق، از کتابخانۀ فوق‌العاده قوی‌ای نیز برخوردار بود. کتابخانه‌ای که پر بود از کتاب‌های اسلامی و منتقد اسلامی.

سایت گفتگو هم مامنی بود برای بحث‌های پر شور بین دگراندیشان و مدافعان اسلام. گفتگو، تالارهای گفتمان زیادی داشت و مباحث گستردۀ سیاسی و اجتماعی رو تحت پوشش قرار می‌داد و حتی یکبار شاهزادۀ پهلوی رو هم به مناظره کشیده بود.

مدت کمی بعد خبر فردانیوز به سایت بالاترین فرستاده می‌شود:

۴- رد پای نهادهای حکومتی در هک شدن سایت‌های “زندیق” و “گفتگو”

اگر به کامنت‌های بالاترین نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که فردا نیوز پیش از پاک شدن اطلاعات این دو سایت از روی سرور خبر فوق رو اعلام کرده! عجیب نیست؟ آیا علم غیب داشته‌اند؟ یا شاید دلیل عاقلانه‌تری وجود داره: ارگان‌های دولتی و فردا نیوز دقیقا در جریان اقدام هکرها بوده‌اند و خبر رو بلافاصله پس از نفوذ گروه “سرباز الله” در سرور زندیق و گفتگو، بر روی سایتشون قرار دادند.

خبر به بالاترین فرستاده می‌شه و خواننده‌ها به سایت‌های فوق مراجعه می‌کنند و می‌بینند که آب از آب تکون نخورده:

– هر دو سایت سالم است.

– هر دو سایت سالم هستن و در روزهای اخیر هم مشکلی نداشتند. دست فردا درد نکنه بابت تبلیغ مجانی که برای این سایت ها کرد، جبران کنیم ایشالا.

– جالبه که تیتر زده ضد نظام، یعنی نظام برابرست با اسلام. اون دسته از دوستانی که می‏گویند نظام اسلام نیست نظرشون چیه؟ البته هر دو سایت سالم و پابرجا هستند، فردا ید طولائی در دروغگویی دارد.

– قبلا با موشکهای فتوشاپی آشنا شده بودیم. امروز هم با هک فتوشاپی آشنا شدیم. چه می کنن این سربازای گمنام امام زمان (با لهجه فردوسی پور)!

– هر دو سایت سالم است , و همه چیز سر جای خود.

هک هم شده هک ایرانی… با کیفیت نازل… داستان قیر و قیفه.

– الان که هک نیست.

چند ساعت بعد روند کامنت گذاری‌ها تغییر می‌کنه:

– من که چند ساعت قبل رفتم و عکس گرفتم! ولی الان این عکس نمیاد و error میده! آیا شما به آن دسترسی دارید؟

– نه، آخه دیشب گفتند هک شده ولی قابل دسترسی بود ولی الان نه,مثل این که به کل از روی سرور حذف شده.

یکی از خوانندگان با اشاره به یکی از بحث‌های مطرح شده در سایت زندیق میگه:

“امسال چه کسی پیروز خواهد شد؟ جمهوری اسلامی با بودجه ۳۳ میلیارد تومانی یا تارنمای زندیق؟ شما هم در این رقابت فرهنگی نقش مستقیم دارید.” زندیق

– نتیجه چند میلیارد هزینه!!

یه بحث جالب هم بین دو تا از خواننده‌ها پیش میاد:

اولی– اگه به درست بودن افکار و اعقایدمون اعتقاد داریم نباید افکار مخالف رو حذف کنیم من به عنوان یه مسلمون به شدت با این کار مخالفم و اعتراض دارم . مبارزه طلبی رو از قرآن یاد بگیرید ” اگر می توانید یک آیه مانند آن بیاورید”.

دومی– من یه آیه آوردم: قَد سمعَ اللَّهُ قوْل الَّتی تُجادِ لکَ فِی زَوجهَا وتَشتَکی الَى اللّه. قبوله؟حالا کی قراره قضاوت کنه که من تونستم یه آیه به خوبی قرآن بیارم یا این آیه به خوبی آیه های قرآن نیست؟

اولی– خوبه حواست جمع بود از حروف ((گچ پژ )) استفاده نکردی !

گویا مسلمون عزیزی که بحث تعدی قرآن رو پیش کشیده بود اطلاع نداشت متن عربی فوق آیۀ اول سورۀ مجادله است!

لازم به ذکر است که هفتۀ پیش آیت الله مصباح یزدی از برخورد ضعیف دولت با اشخاصی که اساس اسلام و قرآن را زیر سوال برده‌اند، انتقاد کرده بود (منبع)

– کار بعضی ها به جایی رسیده که می گویند، قرآن اعتبار و حجیتی ندارد، اینها برای دوران عشیره ای است و به درد امروز نمی خورد و تاریخ مصرفش گذشته است.

– بالاخره اگر خدا نور ایمان را از کسی بگیرد، آثارش همین سخنان بیهوده می شود.

– کسانی که به عنوان اسلام شناس، در کتابشان می آورند که قرآن نقد پذیر است و باید به نقد گذاشت تا روشن شود کدامش را علم قبول می کند، دلشان نسبت به ایمان بیگانه و چشمانشان کور شده است.

– سعی کنیم همان عقیده پدر و مادر خود را حفظ کنیم و قرآن را محترم بشماریم زیرا احترام به قرآن، دین ما را حفظ می کند.

ایشان از قول آیت الله خمینی گفت: این انسان، گاه به اندازه ای از مقام خود تنزل پیدا می کند که از حیوان هم بی شعور تر و نفهم تر می شود.

– حالا باید دید چطور می شود و چگونه با این شخص برخورد می شود… کسی با این حرفهای گمراه کننده، هدایت نمی شود زیرا این افراد را خدا گمراه کرده است.

پایان

ما حرف خود را زدیم، قضاوت با شما.