zaminonline.jpg

از Unique به سیاره! اینجا رو می‌بینید؟ Unique هستم از تیم earth viewer! گزارشهای من رو می‌بینید؟ من تونستم در زمین مستقر بشم ولی هنوز از بقیه اعضای تیم خبر ندارم. سیستمهای ارتباطیم در جو زمین از کار افتادند ولی هر از چند گاهی به آسمان میام و از این ابزار برای ارسال گزارش استفاده می‌کنم.

تعجب آوره اگر فرستاده ی غیرزمینی ها بجای ارسال اطلاعات به رمز و بصورت کد شده، وبلاگ بنویسه؟ “یونیک” همین حالا بین ماست و اتفاقا در ایران هم فرود اومده (توضیح بیشتر).

…من درنقطه‌ای از زمین فرود اومدم که پیچیده‌ترین جامعه رو داره: ایران…

این اما تنها نکته ای نیست که وبلاگ “زمین در زمان” رو از یک وبلاگ معمولی متفاوت می کنه: در صفحه اصلی این وبلاگ، پستها روی یک نقشه نشون داده می شن. این پستها هر کدوم نگاهی هستن به یک اتفاق روی کره زمین که برای ما بدیهی هستند، اما برای “یونیک” همه چیز شگفتی آوره،

المپیک انگار یک جشن‌ه ولی به ورزش مربوطه، یک جور جشن ورزشی که هم تابستانی داره هم زمستانی ولی تابستانیش از اهمیت بسیار بیشتری برخوداره (ادامه).

بعضی از آدمها چند مرتبه در روز به سمت بخصوصی می ایستند و دولا و راست می‌شن، مکانهای به خصوصی وجود داره که خیلی از اونها با هم و در کنار هم این کار رو انجام می‌دن (ادامه)

و البته این نگاه ِ متفاوت گاهی نتایج جالبی دربرداره. مثلا هرگز فکر کرده بودید که چون زمین گرد ه، کعبه یک خواهر ناتنی هم داره؟ (ببینید: رو به کعبه پشت به کجا؟)

خوراک “زمین در زمان” رو از اینجا مشترک بشید.