kamangir_alexa.jpg

حدود یک ماه و نیم پیش گفتم که گوگل کمانگیر را از صحنه گیتی حذف کرد (ببینید:کمانگیر انگلیسی “ویروسی” شد). علت این بود که، همانطور که دو هفته پیشتراز آن گفته بودم، گوگل کمانگیر را بعنوان عمده فروش قرص لاغری می شناخت (ببینید:لاغری تضمینی، و دزدکی، با کمانگیر).

از دیروز، گوگل نظر التفاتش را به کمانگیر برگرداند. منحنی ِ زیر تعداد جستجوهای گوگل در روز که به کمانگیر ختم می شوند را نشان می دهد. بازه ی طولانی که در آن منحنی روی کف خوابیده است، زمان تبعید کمانگیر را نشان می دهد. منحنی بالا هم رده بندی الکسا را نشان می دهد. بنظر می رسد این رده بندی هم بشدت وابسته به نتایج گوگل است.

kamangir_google.png

جالب نیست که انگار گوگل شده است امپراطور ِ دنیای آنلاین؟ اگر زمانی ناوگان ِ کشتی ها، بریتانیای فسقلی را می کرد صاحب دنیا، حالا، در غیاب ِ هماورد، گوگل است که در پهنه اش هرگز خورشید غروب نمی کند.

منحنی زیر تعداد خوانندگان خوراک کمانگیر را نشان می دهد. همزمانی ِ افزایش ۱۰ درصدی مشترکین این خوراک با اتفاقات ِ اخیر این شک را ایجاد میکند که شاید بخش ِ قابل توجهی از خوانندگان این وبلاگ، سرورهای گوگل و یاهو و دیگر موجودات ِ الکترونیکی باشند.

kamangir_feed.png