در پنجمین پادکست از مجموعه ی “صدای وبلاگستان“، صدای بانوی وبلاگ نویسی رو می شنویم که شاید وبلاگش به اندازه خیلی ها قدمت نداره اما در همین زمان کوتاه تونسته موقعیت خودش رو در بخشی از وبلاگستان تثبیت کنه.

اما پیش از اون، برگردیم به وبلاگ نویس پادکست قبل (ببینید: صدای وبلاگستان – چهار: صدایی از قعر ِ تاریخ ِ وبلاگستان). وبلاگ نویس خوش صدایی که می گفت،

قدر وبلاگستان و قدر وبلاگهای خودمون رو بدونیم. مهم نیست کی وارد این بازی شدیم، همه ما بخشی از تاریخ تحول محتوی و ارتباط رو رقم می زنیم.

این صدای سلمان جریری بود، وبلاگ نویسی که در روز ۱۶ شهریور ماه سال ۱۳۸۰ برای اولین پست وبلاگی فارسی این عنوان رو انتخاب کرد “وبلاگ/وبنوشت اصلا یعنی چی؟” سلمان توضیح داد “وب نوشت بر وزن دست نوشت یک اصطلاح من در آوردی است! خیلی جدی نگیرید!” (خوراک)

علاوه بر سلمان، وبلاگ نویس این هفته هم یکی دیگه از اونهایی ه که نه تنها وبلاگ نویسی رو جدی گرفته، که تلاش می کنه به همه ما یادآوری کنه که وبلاگ فقط محلی برای حرف زدن درمورد دغدغه های سیاسی/اجتماعی نیست. این وبلاگ نویس اصرار داره که میشه در یک وبلاگ درمورد آخرین مقاله علمی نیویورک تایمز هم نوشت و البته خواننده هم داشت. این بانو کیست؟

تذکر: شاید شما این وبلاگ نویس رو در دنیای غیرمجازی بشناسید. مرحمت کنید و نام واقعی ایشون رو ذکر نکنید.

پاسخ: صدای وبلاگستان – پنج: سارا رها و آوای موجش