texniccenter.jpgاینکه چرا سعی می کنیم از نرم افزارهای رایگان و کدباز استفاده کنیم فقط بدلیل مسایل اخلاقی نیست (شخصا بدون اینکه دلیل موجهی داشته باشم و یا بدنبال داشتنش باشم فیلم و بازی دانلود می کنم). در واقع تجربه می گه دور شدن از محصولات درجه یک بازار (مایکروسافت آفیس، گوگل ریدر و ایمیل یاهو) باعث می شه مجبور شیم از مصرف کننده ی صرف بودن دربیاییم و کمی از ساختار ابزاری که استفاده می کنیم سر دربیاریم. در این روند البته چیزهای زیادی هم یاد می گیریم.

اگر دانشجوی فوق لیسانس/دکتری در رشته ی مهندسی هستید به احتمال خوبی از Latex استفاده می کنید (اگر نمی کنید، چرا نمی کنید؟). اما سوال اینه، چه ویرایشگری استفاده می کنید؟ واضح ه که ویرایشگرهای متعددی برای Latex وجود دارند اما بدلایلی بنظر می رسه یکی از محبوب ترین ها WinEdt باشه، که گرون نیست اما به هر حال پولی ه (و بوضوح نسخه های قفل شکسته اش رو براحتی می شه پیدا کرد).

ویرایشگر پیشنهادی من، که بیش از دوساله شخصا ازش استفاده می کنم، TeXnicCenter ه. در یک کلام، کاری نبوده که بخوام در Latex بکنم و با این ویرایشگر نتونسته باشم بکنم. از اینجا بگیریدش.

شما از چه ویرایشگری استفاده می کنید؟

مرتبط: