امروز برای جستجوی مطلبی در کمانگیر از گوگل استفاده کردم و علی رغم استفاده از کلمات کلیدی مختلف نتونستم مطلبی که می خواستم پیدا کنم. پس کلمه “کمانگیر” رو در گوگل جستجو کردم و در کمال تعجب خبری از kamangir.net در ۴-۵ صفحه اول نبود. سری به Alexa زدم، رتبه کمانگیر شدیدا سقوط کرده.

widgetsalexacom.jpg

google_remove.pngپس رفتم سراغ Google Webmaster Tools، که اگر اضافه نکردید وبلاگتون رو درش حتما این کار رو بکنید. زمانی که دیدیم پیغامی از گوگل دارم به این مضمون که “سایت شما از ایندکس های گوگل حذف شده است” شوکه شدم. دلیل؟ “کیفیت سایت شما قابل قبول نیست” جانم؟ “سایت شما توسط شخص ثالثی مورد دستکاری واقع شده و لینکهایی در آن گنجانده شده”. اینجا بود که دوزاریم افتاد. همونطور که قبلا هم گفتم (ببینید:لاغری تضمینی، و دزدکی، با کمانگیر)، بدلیل مشکل امنیتی در وردپرس، تعداد زیادی لینک به سایتهای فروش دارو در متن کمانگیر گنجانده شده بود. این لینکها برای بازدید کننده انسانی قابل مشاهده نیست اما در نتایج تحلیل اتوماتیک صفحه اثر می گذارد. جستجوی “تزریق لینک در وردپرس” نشون می ده که خیلی ها دچار این حمله شده اند.

به این ترتیب، کمانگیر برای حداقل ۳۰ روز از صحنه گوگل حذف خواهد بود.

توصیه اکید: حتما هر از چند گاهی سورس وبلاگتان را نگاه کنید. نرم افزار وبلاگ را بروز نگه دارید و فقط پلاگین های مطمئن روی وبلاگ نصب کنید.

مرتبط: امنیت در وردپرس ۲٫۵