denmark.jpgوبلاگ نویس مسلمان علی اعتراض در مورد فیلم “ضد اسلامی” فتنه نوشت:

همین الان فتنه، فیلم گیرت ویلدرز، سیاست مدار دست راستی هلندی، رو نگاه کردم (ببینید: ویدئوی روز: اسلام نسخه گانگستری). گفته بود که این فیلم شوکه کننده است و ترسناک و آزار دهنده. دنیا نفسش رو با وحشت گرفته بود تا این فیلم دربیاد. رسانه ها از ترس ِ خشونت توسط مسلمانها گفتند.

فیلم رو که دیدم، اولین واکنشم خمیازه بود. تعجبی هم نداشت. موسیقی فیلم از چایکفسکی ه. آهنگ دوست داشتنیی به نام “رقص عرب”. یک نکته بگم به هوچی ها، وقتی می خواین آشوب راه بندازین لالایی استفاده نکنید….

هر کسی فیلمهای تبلیغاتی تروریستهای اسلامی رو دیده باشه با تلفیق صحنه های خشونت، قتل، یهودی ستیزی و نظایر اون با تصاویر قرآن آشناست. چنین اعمالی بارها توسط مسلمانان تقبیح شده. کسانی که از قرآن برای رفتارهای نامشروع و جنایتکارانه استفاده می کنند باید به اشد مجازات برسند.

سوالم اینه، ویلدرز با چی می جنگه؟ اسلام یا فیلمهای درب داغون افراطی های مسلمان روی یوتیوب؟ فرق فیلم ویلدرز با اونها فقط اینه که ویلدرز بجای عربده های “مرگ بر فلانی” یک قطعه بسیار زیبای غربی رو روی فیلمش گذاشته، یک توهین صرف به چایکفسکی…

اونچه من در فیلم می بینم اینه که زمانی که نوبت نقد اسلام می رسه، ویلدرز شدیدا بیراه می زنه. کارهاش من رو یاد بچه های خلی می اندازه که وقتی زورشون به همکلاسیشون نمی رسه عکسشو می کشن روی یک کاغذ و بعد جر می دن کاغذ رو. اگر ویلدرز می خواد جدی راجع به اسلام گرایی در قرن بیستم حرف بزنه، کاش با این شروع می کرد که شرکت فرانسوی کانال سوئز اولین مسجد اخوان المسلمین رو تاسیس کرد. این نکته بوضوح در خاطرات حسن البنا ذکر شده و من مطمئنم ویلدرز این کتاب رو خونده. ویلدرز می تونست راجع به این ایده “نبوغ آمیز” حرف بزنه که جونهای مسلمون رو فرستادند افغانستان و ۱ میلیارد دلار تفنگ و بمب و موشک دادند بهشون که بازی کنند. ویلدرز همینطور می تونست کمی ایراد بگیره از نویسندگان قانون اساسی جدید عراق، که با مشورت حقوق دانهای غربی نوشته شده، و درش شریعت قانون مملکت شده، نکته ای که فمینیستهای عراقی شدیدا شاکی هستند ازش.

ویلدرز اما جدا بفکر نقد اسلام نیست. اون به فکر تعداد دفعاتی ه که اسمش در گوگل بالا میاد. فکر میکنه خوشحال بشه بدونه اسمش بیشتر از من تو گوگل هست؟

نمی دونم هوچی گرهای مسلمون چه کار با فیلم خواهند کرد. بعضی هاشون حتما این رو بعنوان توهین به حماقتشون خواهند دونست و شروع به شرپراکنی خواهند کرد و رسانه ها هم با لذت دنبال این داستان رو خواهند گرفت. واقعیت اما اینه که بیشتر مسلمون ها شونه شون رو بالا خواهند انداخت و ازش خواهند گذشت. اگر کسی می خواد اعتراضی کنه من پیشنهادم کاری ه که حسین نوری کرد. وقتی کارتون های دانمارکی بیرون اومد، این نقاش فلج چهره مریم مقدس رو جلوی سفارت دانمارک نقاشی کرد (تصویر بالا).

اما بهترین واکنش به فیلم رو رفیقم کرد. بعد از اینکه فیلم رو روی کامیپوترم دید گفت “کاش رفته بودم دختربازی!”