زمانی که در مورد آمار استفاده از بالابین می نوشتم (ببینید: یک سوال اخلاقی-فضولانه). فکر می کردم موضوع روشن ه. بوضوح اما توضیحات من کافی نبوده و کسانی نگران نقض حریم خصوصی اشان توسط این نرم افزار شدند، و حق هم دارند.

زمانی که شما بالابین را اجرا می کنید، عناصر نمایشی، نظیر فایلهای تصویری، از سرور kamangir.net خونده می شه. تمام این فایلها رو می تونید در این آدرس ببینید. اگر کاربر بالابین باشید حتما متوجه شدید که هربار نسخه جدیدی از این نرم افزار منتشر می شه در بالای لیست کاربران یک لینک ظاهر می شه. این کار توسط فایل header.htm انجام می شه. این فایل رو گذاشتم چون می خواستم بتونم با کاربران بالابین در تماس باشم. یکی دیگر از این فایلها اسمش هست footer.htm و قسمت تحتانی نمای بالابین رو تشکیل می ده. به این ترتیب، به کمک کانتری که در footer.htm قرار دادم می تونم تعداد استفاده از نرم افزار و شهر محل استفاده از اون رو بفهمم. گذشته از این هیچ آدرس IP یا اطلاع دیگری برای من ارسال نمی شه. برای اطمینان از این موضوع می تونید روی صفحه بالابین راست کلیک کنید و View Source را انتخاب کنید. در عمل همین الان که شما این وبلاگ، یا هر وبلاگی، رو می خونید بیشتر اطلاعات از خودتون به جا می گذارید تا زمانی که از بالابین استفاده می کنید.

برای اطمینان بیشتر source شی اصلی این نرم افزار رو اینجا می گذارم. Mbalabin شیی است که صفحه اصلی رو ایجاد می کنه (به کمک روال GenerateReport) و در فایل UBalatarin.pas تعریف شده. همینطور source شی MUser رو می گذارم (فایل UUser.pas). این شی کارهای مرتبط با خواندن لینکهای جدید (روال Update) و گزارش سازی (روال GenerateReport) رو برای یک کاربر انجام می ده.

باز هم عذر می خوام از سوتفاهمی که پیش آمده. مقصر من بودم. ببخشید. (توضیح: وردپرس از پسوند .pas خوشش نمیاد. تغییرش دادم به .txt)

بالابین رو از این آدرس دانلود کنید.