امروز صبح اولین گزارش پروژه “کی به کیه؟” رو پست کردم (ببینید: در وبلاگستان ایران چه خبر است؟ گزارش اول – نگاهی به آدرس های ایمیل ۱۴۱۶ وبلاگ نویس ایرانی). این پروژه از یک ربات نرم افزاری برای جمع آوری اطلاعات از وبلاگستان استفاده می کنه. بزودی یک صفحه اختصاصی برای این پروژه ایجاد می کنم و اونجا بیشتر توضیح می دم که داستان کلا چیه.

از صبح تاحالا تعداد منابع به ۲۸۷۴۲ افزایش پیدا کرده، چون چند ساعتی کامپیوتر رو روشن گذاشتم که ربات کارش رو بکنه. اینجا دو نمایش می بینید. اولی نشون می ده ۱۵۶۵ آدرس ایمیلی که توسط “کی به کیه؟” جمع آوری شده در کدام سرویس ها قرار دارند. بوضوح ما وبلاگ نویسان ایرانی به یاهو و جیمیل بسیار علاقه داریم.

kibeki_emails.png

نمایش زیر سرویس مورد استفاده وبلاگها را نشان می ده. دقت کنید که ربات هنوز تحلیل متنی انجام نمی ده و به همین دلیل هنوز امکان تشخیص اتوماتیک وبلاگهای فارسی روی بلاگ اسپات و وردپرس را نداره. برای این امکان ایده هایی دارم که هنوز اجرا نشده اند. به هر حال بلاگفا بوضوح سرویس اول وبلاگ نویسی برای ۱۷۳۶ وبلاگ مورد بررسی ه.

kibeki_script.png

اگر ایده ای برای اضافه کردن به این تحلیل دارید مرحمت می کنید کامنت بگذارید یا ایمیل بزنید. اگر اهل استفاده از این تحلیل ها در یک تحقیق دانشگاهی هستید من شدیدا خوشحال می شم این کار رو منتشر کنیم.