واضح و مبرهن است که سوسک اصلا خوشمزه نیست. مهمتر اما این است که سوسک اصلا خوشگل نیست. دوست عزیزی دارم که آیت الله نیست اما یک فتوی دارد: “هر آنچه خوشگل نیست حرام است”. به این ترتیب مثلا گوشت گوسفند حلال است چون این حیوان بوضوج بسیار چشم نواز است. به همین ترتیب انواع “آت و آشغالهای دریایی” مثل جلبک بشدت حرام هستند. البته این دوست عزیز تکلیف گوشت گربه را نتوانست مشخص کند و امر فرمود: “هر فتوایی هم یک استثنا دارد”.

و اما داستان خوردن سوسک.

۲۰۰۷dec۱۰-۰۰۶s.jpgاگر شکمتان به قاروقور افتاده، یک راه سریع و به نسبت ارزان برای پر کردن شمکتان با یک غذای بسیار مقوی طبخ میگو است. در این بلاد، بسته های نیم کیلویی میگو به قیمت ۵-۶ دلار فروخته می شود. این میگوها سرزده و پیش-پخته هستند اما هنوز برای ذائقه ایرانی آماده نیستند.

یک بسته نیم کیلویی نهار مناسبی برای دونفر آدم متوسط تهیه می کند. اول میگوها را از پلاستیک در بیاورید و زیر جریان ملایم آب شیر بگذارید. مهم است که آب اصلا “داغ” نباشد وگرنه بوی میگوها راه خواهد افتاد. بعد از اینکه میگوها حدود ۱۰ دقیقه زیر آب ماندند و مغزشان کاملا نرم شد، حالا یک ماهیتابه روی اجاق بگذارید و کف آن کمی روغن بریزید. بعد از اینکه روغن داغ شد، میگوها را کف ماهیتابه بچینید و بعد از چند دقیقه پشت و رو کنید. اینکه میگوها را چقدر می پزید کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. برای شروع سعی کنید رنگ میگوها به زردی بزند. حالا کنار میگو را با سیب زمینی پخته و سبزیجات تزیین کنید. اینجا کلیک کنید تا نمایی از حاصل را ببینید.

اگر اولین بار است که میگو می خورید، اصلا نگران نباشید. کافی است دم استخوانی میگو را گرفته و با دندان میگو را از میان آن بیرون بکشید. سعی کنید کمی از انتهای میگو را داخل باقیمانده پوستش بگذارید، وگرنه پاهای عقبی میگو در دهانتان خواهد آمد که چندان حس خوبی ندارد.

صادقانه، فکر نمی کنید بافت درونی سوسک خیلی شبیه میگو باشد؟

مرتبط: تریاکیی شوید! – دستور غذای کمانگیرانه