بایگانی مربوط به آبان, ۱۳۸۶

کدوی هالویین احمدی نژادی

all۲s.jpg

هالووین، جشن ارواح یا به اسم محترمانه تر “شب اولیا”، آمد.

امسال ایده ای داشتم که با تعداد زیادی “اه! چه بی مزه!” مواجه شده و ساقط شد. بنابراین عکسهای پارسال رو می گذارم، با عرض معذرت از کسانی که پارسال دیده اند اینها رو در “لولو، کدوی احمدی نژاد برای هالویین“.

داستان از یک عکس “خندان” احمدی نژاد شروع شد. بعد این عکس روی یک کدوحلوایی پیاده شد. تصاویر مراحل کار رو در فتوبلاگ ببینید.

بخوان! خوراک بخوان!

۱۲۸px-feed-iconsvg.pngبخش اساسی وبلاگ نویسی ارتباط با مخاطبه. برای ارتباط خوب، یا به عبارت دیگه برای شناخت مخاطب و خواسته هاش هم، لازمه آمار و اعداد مناسب داشته باشی. بخش مهمی از این آمار و ارقام از کانترهای وبلاگ درمیاد. در این پست می خوام نگاهی بکنم به مشترکان خوراک (فید) کمانگیر.

این منحنی تعدد مشترکین خوراک کمانگیر رو از زمان راه اندازی این وبلاگ نشون می ده. بنظر می رسه هر روز تعداد کسانی که از سرویس های قدیمی تر، نظیر بلاگ رولینگ، استفاده می کنند کمتر میشه و افراد بیشتری از خوراک خوان (فید ریدر) استفاده می کنند.

feedreaders.png

popular.pngاستفاده از فیدبرنر (خوراک پز؟) برای مدیریت خوراک مزیت های بسیار زیادی داره. از جمله این مزیت ها داشتن آمارهایی در مورد بازدیدکنندگان وبلاگ شماست. برای مثال مدتیه می بینم که پستهای “خوانده های امروز” مشتریان زیادی داره (همین جا یادآوری کنم که ایده نوشتن چنین پستهایی از سارای آوای موج ه).

به هر حال، ایها الخوانندگان کمانگیر! خوراک کمانگیر را مشترک شوید که رستگار شوید! ایهاالوبلاج نویسان! خوراکتان را به خورد ملت بدهید که رستگارتر شوید!

آنتی ویروس سکسی-تخیلی

avira_logo.gifزندگی در دیار کپی رایت آدم رو مجبور می کنه نرم افزار رایگان برای کارهای مختلف پیدا کنه. قبلا هم در ابزار های وبلاگ نویسی توضیح دادم از چه ابزارهایی برای ویرایش تصویر و صدا استفاده می کنم.

آنتی ویروس رایگان چندتایی وجود داره. نکته مهم اینه که باید مطمئن باشیم که نرم افزاری که استفاده می کنیم خودش راه رو برای ویروس ها باز نکنه. من از Avira Antivir استفاده می کنم. این نرم افزار رو میشه برای کارهای تجاری خرید (ببینید) یا از نسخه رایگانش برای کارهای شخصی استفاده کرد (ببینید). اما چرا سکسی-تخیلی.

Avira هرازچندگاهی خودش رو update می کنه. در این زمانها یک تبلیغ نشون داده میشه که شما رو وسوسه می کنه که بخرید این نرم افزار رو. این تبلیغ ها معمولا یک تصویر هستند. دفعه پیش اما، تبلیغ از طریق یک داستان بود.

ads.jpg

نگذارید ویروس ها عشق را متوقف کنند!

سلام لیسا. سلام. چی شده؟ توبی (اسم یک پسر) رفته جایی. ببین عکسش رو. نمی تونم ایمیل بگیرم ازش. لپ تاپم ویروسی شده.

گذشته از این تبلیغ ِ لوس، Avira رو کاملا توصیه می کنم.

شما از چه آنتی ویروسی استفاده می کنید؟

خوانده های امروز: قیصر امین پور درگذشت

aminpoor.jpgفکر می کردم این شعر مال کس دیگه است. منبع: قاف

وقتی تو نیستی

نه هست‌های ما

چونان که بایدند

نه باید ها …

طرحی از یک طراح اردبیلی (کمی دقت لازم داره): منبع.

۱۱.jpg

۶۳۱۶jats.jpgقوانین ایران به نفع دولت و تبعیض آمیز است – بی بی سی

از ستون “کیهان و خوانندگان

برنامه ورزش صبحگاهی که از شبکه سوم پخش می شود به گونه ای است که انسان تصور می کند ورزشکاران در حال رقص هستند. موزیکی که همراه حرکت های ورزشی ورزشکاران پخش می شود هم به این موضوع کمک شایانی می کند!

تقارن: احمدی نژاد و فرمانده سپاه – از بالاترین

این پست کامل خواهد شد.

عکس روز: خالی بندان ِ عضلانی

۲۵s.jpg

تصاویر آقایان و بانوان بدن ساز فقط بدلیل ماهیچه های تنومندنشون جالب نیستند.

نکته اساسی اینه که در اکثر این عکسها، آقا یا خانم بدن ساز تک تک ماهیچه هاش رو تحت فشار گذاشته. اینکار بوضوح لازمه برای “قلمبه” شدم اونها. لبخند اونها اما، مثل لبخند این خانم بالایی، فقط برای کلاه گذاشتن سر ماست، که یعنی “من خیلی هم راحتم”. فشار حتی در صورت این خانم هم واضحه.

خوانده های امروز: “ساربان” با صدای نامجو

ساربان با صدای نامجو را این پایین بشنوید. منبع: در محضر سالامانوی پیر – همه میدانند

عفو بین الملل خواستار لغو حکم اعدام ماکوان مولودزاده ش – کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر

ماکوان مولودزاده، یک کرد ایرانی،‌به خاطر ارتکاب جرم در دوران کودکی در معرض خطر اعدام قریب‌الوقوع قرار دارد. بنا به گزارش‌های رسیده ایشان متهم به لواط ایقابی و تجاوز به یک پسربچه ۱۳ ساله است. حکم اعدام وی به دفتر اجرای احکام داده شده و قرار است که ایشان در ملاء عام در نزدیکی خانه‌اش اعدام گرد

مردی در حال سکس با دوچرخه دستگیر شد

روزنامه تلگراف چند روز پیش نوشت که مردی در حال سکس با یک دوچرخه دستگیر شد (انگلیسی). آقای رابرت استوارت در حالیکه فقط یک زیرپوش به تن داشت توسط خدمه یک هتل ارزان قیمت در اسکاتلند کشف و به پلیس تحویل داده شد. این اتفاق زمانی افتاد که خدمه در اتاق رو چند بار زدند اما جوابی نگرفتند و بنابراین از یک کلید اضطراری استفاده کردند.

وبلاگ نویس تلگراف می نویسه (انگلیسی):

در دفتر روزنامه کلی از بعد از ظهر رو روی این بحث کردیم که این چطور ممکنه. مردهای همکار من می گن”آخه درد می گیره!”. نمی دونم شاید داستان علف و بزیه. به هر حال این بین رابرت و دوچرخه بود. من بودم فکر نکنم پلیس رو خبر می کردم.

bicycle.jpg

نکته: horses for courses یعنی “چیزی که یکی خوشش میاد ازش، دیگری ممکنه بدش بیاد ازش”. ترجمش کردم به “داستان علف و بزی”. ایده بهتری دارید؟

عکس روز: “بادا بادا مبارک بادا!”

۳۰۸۷۰۶_orig.jpg

این عکس در کردستان گرفته شده از مراسم ازدواج یک زوج که هر دو بالای ۵۰ سال سن دارند. نمی دونم که این اتفاق چقدر نادره که خبرگزاری مهر منتشرش می کنه، اما این داستان نکات جالبی داره.

نکته بسیار دل انگیز صورت سه تیغ آقای داماد و ناخن لاک زده خانم عروس ه. برای این دو تا زندگی داره انگار تازه شروع میشه. قشنگ تر اینه که بانو ۱۰ سالی از  آقا بزرگ تره (۷۰ و ۶۰).

مبسوط شدیم از این “شور جوانی” در “پیرانه سر”.

عکس روز: حضرت ِ آقای ِ آدمکش ِ محترم

توی فیلم ها زیاد دیدیم که پلیس در حالیکه مجرمی رو می گیره یک سلسله عبارت رو براش می گه “هر چیزی که بگی ممکنه علیه ات استفاده بشه و …”. این داستان اصلا شوخی نیست. مجرم حقوقی داره، مثل هر انسان دیگه ای، و اگر پلیس این حقوق رو نقض کنه جورابش بادبان میشه. در اینکه پلیس در خیلی کشورها، از جمله کانادا، زیادی خشن عمل می کنه شکی نیست، اما این کار رو جلوی دوربین نمی کنند.

این عکس رو ببینید. این آقای “خرده فروش مواد مخدر” دستگیر شده و از این لحظه در اختیار پلیس ه. چه دلیلی داره اینجور بنشونندش روز زمین با زیرپوش و دستبند؟

۵_۸۶۰۸۰۷۰۵۱۷_l۶۰۰.jpg

اگر انسانها میگیم حقوقی دارند، همه انسانها دارند. حتی انسانی که قراره مجازات بشه حقوقی داره که باید رعایت بشن. این آقا که هنوز محاکمه هم نشده.

“بعو”ی وبلاگ نویسی به فارسی – یونیکود

نمی دونم این کلمه “بعو” رو فقط سمنانی ها استفاده می کنند یا در بقیه ایران هم استفاده می شه. شاید هم این کلمه ساخته برادر جان من باشه. به هر حال “بعو” یعنی “دیو گنده وحشتناک که میاد میخوردت”. به عبارت دیگه “بچه دست نزن”.

برای من این داستان یونیکود “بعو”ه.

امروز صبح تصادفی متوجه شدم که فید کمانگیر تبدیل به “؟؟؟” شده. بعد هم علی زالی عزیز خبر داد. با بی سوادی مفرط و به کمک Feed Validator فهمیدم که داستان کاراکترهای نقل قول (“) ه. این اشکال زمان کپی کردن یک نقل قول از جای دیگه رخ می ده (ببینید).

خلاصه از سر گذشت اینبار. یکی بیاد یه خیری بکنه از بی سوادی در بیاره مارو. جای دوری نمی ره بخدا.