نوشته هایی که درمورد ’ عکس روز ’ هستند

عکس روز: مسکرات از سه زاویه

2_8904161136_l600.jpg

پلیس امنیت تهران دو زن و سه مرد را در چهار نقطه ی تهران دستگیر کرد و از آنها پانزده هزار و نهصد شیشه نوشیدنی الکلی ضبط کرد (مهر). این محموله سپس در جایی که به نظر می رسد یک استخر است با دقت و به صورت زیبایی برای تماشا چیده شد. در تصاویری که رسانه های دولتی از این اتفاق منتشر کردند برچسب های بعضی از شیشه ها مات شد.

553284_orig.jpg

اینجاست که مساله جالب می شود: مشروب الکی بد است و نباید در دسترس شهروندان باشد، اما پلیس با نمایش شیشه های خوش تراش اقتدار خود را به رخ می کشد. این دو قبول، اما دیدن مارک نوشیدنی الکلی چه خطر ویژه ای برای شهروندان یا جامعه دارد؟

عکس ها از فارس و مهر

باند، جیمزشون و جان شون و آمانداشون – آنها با کوله پشتی آمدند!

american_detainee_1.jpg

درک این نکته به نظرم انتظار زیادی نیست که با وجود تکنولوژی های جدید عملا جاسوسی به مفهوم قدیمی بی معنی شده است. این یعنی با وجود اینترنت لزومی ندارد متن را میکروفیش کنی و بگذاری ته کفشت و با وجود ماهواره های جاسوسی معنی ندارد که آدم ِ آمریکایی را دوربین بهش بدهی و بفرستی ایران که از چیزی عکس بگیرد. حالا با این احوال، این سه جیمز باند دقیقا می خواسته اند چه نوع عملیات جاسوسی ای انجام بدهند؟ و اگر می خواسته اند انجام بدهند که در این صحنه ی بغل کردن انواع امکانات برای مبادله ی اطلاعات وجود دارد. البته این همه با این فرض است که بعد از این صحنه، وقتی دوربین ها خاموش شده اند، سرتاپای جیمز و جک و آماندا و مادرانشان را نگشته باشند.

american_detainee_2.jpg

عکس ها از جرس

عکس روز: نسبیت – دو

hot_drink_cartoon.jpg

اندر خطرات نوشیدنی های داغ در سرمای زمستان – از مترو.

مرتبط: عکس روز: نسبیت ِ شکمی

عکس روز: نسبیت ِ شکمی

cow-dog-s.jpg

این یک تبلیغ در مترو است. یک گروه حمایت از حیوانات برای نجات گاوها چنین پوسترهایی برپا کرده بود که بگوید “با سگ رفیق می شوی اما گاو را می خوری؟” یکی جواب داده بود “بعضی ها هم سگ و هم گاو را می خورند”.

طنز قضیه این است که این پوستر در شهری هوا شده که بخش بزرگی از جمعیتش، درست یا غلط، مشهور به علاقه به گوشت سگ و گربه هستند.

عکس روز: الف نون

۱۰ روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری روبروی محل کارم قدم می زدم و با پدرم تلفنی درمورد احمدی نژاد و موسوی صحبت می کردیم. همان موقع این نوشته را روی پیاده رو دیدم. فکر کردم “فردای انتخابات این رو می گذارم روی وبلاگ و می نویسم «احمدی نژاد رفت»”. عکس را امروز بعد از سه ماه روی موبایل پیدا کردم.

0602091208_s.jpg

عکس روز: چگونه به یک رییس جمهور درس ادب بدهیم

mihossein_ahmadinejad.jpg

میرحسین موسوی خطاب به محمود احمدی نژاد “شما وقت من رو نباید وارد بشید” (قسمت نهم ویدئوهای مناظره – اینجا ببینید).

محمود ِ احمدی نژاد به حرف زدن علاقه دارد. پیش از این همیشه میکروفن مال او بود و او هرقدر می خواست حرف می زد و هرچه می خواست می گفت. در مناظره با میرحسین مجبور شد میکروفن را با کسی قسمت کند و آرامشش به هم ریخت تا جایی که میرحسین دوبار دقیقا ساکتش کرد. این روز ِ مهمی است.

در ملکوت بخوانید: خجسته باد این پیروزی!

عکس روز: آقای احمدی نژاد، شما رییس ِ کدام جمهور هستید؟

24_8802010349_l600_s.jpg

فارس عنوان این عکس را می گذارد “استقبال مردم از احمدی نژاد هنگام بازگشت از ژنو”. بیشتر ِ این “مردم”، اگر به استناد پرچمهایی که حمل می کنند بخواهیم قضاوت کنیم، مردم ِ حزب الله لبنان هستند و مردم ِ فلسطین. آقای رییس جمهور هواپیمای شما اشتباهی در مهرآباد فرود آمد؟

عکس: فارس نیوز

عکس و ویدئوی روز: خدا مرا آزمایش کرد

fox_news_miss_usa.jpg

کم ندیده ایم که یک “ملکه ی زیبایی”، در حالی که تمام مدت سفیدی دندانهایشان را نشانمان می دهد، جوابهای پرت و پلا به سوالهای پرت و پلاتر می دهد. مثلا (و این یکی سوالش لااقل بی ربط نیست)،

– یک پنجم آمریکایی ها نمی توانند آمریکا را روی نقشه نشان دهند، به نظر شما چرا اینطور است؟

– من معتقدم امریکایی های ایالات متحده به نقشه دسترسی ندارند…. من معتقدم آموزش در آمریکا باید به آفریقای جنوبی کمک کند که ….

این یکی اما معرکه است، نه از بابت اینکه یک ملکه ی زیبایی در پاسخ به سوالی درباره ی ازدواج ِ همج+نسگرایان آن را رد می کند، بلکه برای اینکه فاکس نیوز عکس ِ “دیگولی” ِ خانم را می زند روی صفحه ی اول و کنارش می نویسد “خدا ایمان من را سنجید”. خدا البته ایمان آدمها را در بی+کینی هم می سنجد. فاکس نیوز هم البته ترجیح می دهد ایمان آدمها در وضعیت ِ توجه برانگیز سنجیده شود که بهتر بشود خلایق را به راه “راست” هدایت کرد.

این ویدئو را هم ببینید: ویدئوی روز: اخلاقیات ِ سیاستمدارانه، یا پ+ورن در خدمت “ارزشها”

(لینک مستقیم به ویدئو)

عکس روز: گنده باقالی، گروهبان قندلی، و آقایان کوتوله

bozorgmehr74_s.jpg

دیروز در جمعی بحث درمورد “ارتباط روشنفکر با توده ی مردم”* بود. خانه که رسیدم اول کارتن بالا را دیدم و بعد بیانیه ی حالا مفقود شده ی مایلی کهن را.

…به همین منظور به این آقایان کوتوله و سیاه‌کار (کل‌یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن بوده، اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند اعلام می‌دارم …این مطالب شامل همه‌ی گنده‌ باقالی‌هایی که به عنوان نوچه در کنار این آدم کوتوله هستند نیز می‌شود…

فوتبالی نیستم. نمی دانم هم که گروهبان قندلی یعنی چه، اما می دانم که زمانی که رهبر ایران به احمدی نژاد می گوید “وقتی شما صحبت می کنید مردم فکر می کنند یکی از خودشان صحبت می کند” (نقل به مضمون) عین حقیقت را می گوید.

اینکه راه حل چیست، یا حتی مشکل چه، البته دانایان امر بفرمایند ما هم یاد بگیریم.

از دیگران:

*تک تک این کلمات را باید با دقت تعریف کرد.

منبع کارتن

عکس روز: شادی لحظه هامو همیشه با تو داشتم*

9_8801140509_l600s.jpg

اصلا شکی نیست که این خیلی موفقیت بزرگی است که ما حالا می توانیم سرمان را بندازیم پایین و برویم ونزوئلا و نگران ویزا نباشیم. جدا عرض می کنم. مرحمت کردید جنابان آقایان احمدی نژاد و چاوز. اما، جسارتا، دنیا کمی بزرگتر از همین ونزوئلا و ترکیه و ماداگاسکار است. جاهایی هست که آدم می خواد برود، مثلا برای اینکه کنفرانس IEEE در مصر شرکت کند یا برود اروپا و آمریکای شمالی درس بخواند یا بگردد. دست شما درست آقای رییس جمهور، اما مرحمت می فرمایید کمی هم با دیگران لاو در کنید؟

8_8801140509_l600s.jpg

* شادی لحظه هامو همیشه با تو داشتم، رو اسم و رسم دنیا دیدی که پا گذاشتم (وفای دل – هایده)

عکس ها از فارس