نوشته هایی که درمورد ’ شوخی ’ هستند

“ملکه ی انگلیس باید برود”

14_8808201482_l600_s.jpgفارس می نویسد،

بانوان تهرانی خواستار استرداد قاتل ندا آقا سلطان به ایران شدند

جمعی از بانوان تهرانی با تجمع در مقابل سفارت انگلیس در تهران خواستار استرداد آرش حجازی قاتل ندا آقاسلطان به ایران شدند. …عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: … دیدیم که از این حادثه از جهات مختلف فیلمبرداری شد و گلوله شلیک شده به آقاسلطان بسیار ماهرانه به قلب وی شلیک شد که این امر مشخص می‌کند قاتل وی بسیار حرفه‌ای بوده است.

الهیان در ادامه تصریح کرد: امروز باید به افکار عمومی یادآور شویم که ملت ایران هنوز ظلم تاریخی انگلیس را از یاد نبرده است. انگلیسی که از سال ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ با ایجاد سیاست‌های اقتصادی استعمارگرایانه در ایران موجب شد قحطی در کشور ما رواج پیدا کند و این امر موجب کشته شدن عده‌ بسیاری از مردم ایران شد… قراردادهای خیانت‌بار انگلستان و قطعه قطعه کردن کشور ایران هیچگاه از ذهن ملت ایران خارج نمی‌شود…

در ادامه این تجمع، بانوان تجمع‌کننده طوماری را با عنوان “از رژیم سلطنتی انگلستان می‌خواهیم هر چه سریع‌تر آرش حجازی قاتل ندا آقاسلطان را به جمهوری اسلامی ایران مسترد نماید و عوامل طراحی این قتل مظلومانه در سازمان مخوف و جهنمی MI6 را برای محاکمه به ایران تحویل دهند ” را امضا کردند. (تاکیدها از من)

اینکه این همه حرف ِ بدون سند زده شده را فراموش کنیم، اینکه کشور دوست و برادر “روسیه” هم قرارداد “خیانت بار” با ما بسته و هم با ما مستقیم جنگیده و ما حالا با هم دست برادری داده ایم را هم فراموش کنیم، من مانده ام “بانوان” گرامی چرا به فهرست خواسته هاشان “الغای رژیم منحوس طاغوتی انگلیس” را اضافه نکردند. شما که حرف ِ بی ربط ِ بدون سند می زنی، تا تهش برو. مگه باکی ات هست؟

عکس از فارس

یک اثبات ِ خیلی ریاضی برای یک قضیه ی خیلی اساسی

mollah_hasani.pngیک شوخی ِ کوچک با ملاحسنی ِ گل ِ گلاب و “اثبات”ش برای رای ندادن. نگفته واضح است که چاکر ِ ملا و قالب ِ هسته ای ِ وبلاگش و اوج قله های فنی آوری اش هم هستم. همین شوخی کنیم بخندیم. ببخش رفیق.

اما نگاهکی به این پست ملا با عنوان: ما بی شمار نیستیم (۲)

حل معمای “شلوار را بر سر کشیدن یا نکشیدن” خیلی ساده است. بگذارید توضیح بدهم:

قبول دارید که جمهوری اسلامی یک نظام دیکتاتوری و ضد مردمی است؟ یا نه؟

اگر قبول ندارید که هیچ. رفیق گلمان با با شما بحثی ندارد. بفرمایید بگذارید باد بیاد ابرها را ببرد آسمان آفتابی بشود.

– اما اگر قبول دارید که این نظام, یک نظام استبدادی است که حتی به شلوار و زیرشلواری ما هم کار دارد، خب نگاه کنید ببینید ماموران ِ این نظام دیکتاتوری در مورد شلوار بر سر نکشیدن شما ملت چه موضعی می‌گیرند. اگر اصرار دارند ملت شلوارشان را پایشان کنند، و نه سرشان، و تاکید دارند که خلایق اعضای فوقانی شان را در خیابان نریزند بیرون٬ بدانید منافع آنها با منافع شما در تضاد است ولذا عقل سلیم حکم میکند حرف آنها را گوش ندهید و شلوار را پایتان نکنید بلکه سرتان بکشید.

یعنی هرکاری که آنها اصرار کردند انجام دهیم منطقا ما باید خلاف آنرا انجام دهیم. مگر اینکه یا سبیل ما را یواشکی چرب کرده باشند یا پول توی جیب شلوارمان گذاشته باشند و یا اینکه ما اصلا اهل منطق نباشیم و یا اصلا دوست داشته باشیم وضع مان همینطور ادامه پیدا کند.

از این واضح‌تر؟

ببخش رفیق.

آقای اعتماد ملی، داشتیم؟

مهم: حتما پس نوشت ِ انتهای پست را ببینید.

kamangir_etemaad.png

روزنامه ی اعتماد ملی، روز ۵ بهمن، صفحه ی ۱۶، ستون “سیاست مجازی” (لینکpdf)

خیلی تعجب نمی کنیم وقتی رسانه های مجازی و مکتوب از وبلاگستان مطلب “قرض” می کنند، و فراموش می کنند که منبع را ذکر کنند. در این فضا، شما بگویید، جای تعجب نیست که در قطعه ی بالا اسم این وبلاگ (کمانگیر) ذکر شده است؟ واقعیت این است که هیچ یک از جملات ِ این قطعه از این وبلاگ (ببینید: هم دود بود هم دود نبود) برداشته نشده است، جز قسمتی که در اصل اینجا هم از مهر نقل شده بود.

چاکریم آقای اعتماد ملی. پاینده باشی!

پس نوشت: نویسنده ی این وبلاگ به جای نوشتن طنز از این به بعد به امر خطیر ساختن دیگ و بشقاب مبادرت خواهد کرد. این مطلب صاف و پوست کنده اش این بود: “چاکریم که به نوشته ام اشاره کردید، ایول که اسم ذکر کردید، چاکریم.”. باقی “طنز” قضیه بود، مثلا.

تشکر ویژه از دکتر مجیدی بسیار عزیز و دوستان ِ مهربان فرندفید

عکس روز: کفش و بوش و یک شباهت اتفاقی

bush_shoe_tehran.jpg

بالا: مسابقه پرتاب کفش در حاشیه نمازجمعه تهران – عکس از فارس

عکس روز: حرفی که چند میلیون سال دیر زده شد

“شیطانی شدن/تکامل را متوقف کنید!” (Evilution به جای Evolution)

این عکس در یک گردهمایی انتخاباتی جمهوری خواهان (مک کین – سارا پیلین) گرفته شده است. البته منظور مقابله با گسترش ِ نظریه ی تکامل است، که به نظر طراح ِ این جمله یک نظریه ی شیطانی است (ویکی پدیا). اما به هر حال از طنز ِ این عکس نمی توان گذشت. بقول این وبلاگ نویس ِ آمریکایی “بعضی ها مدتهاست تکامل پیدا نکرده اند”.

منبع

اختراع هفته: پوشک ِ وب ۲٫۰ یی

در مورد این وسیله قبلا خوانده بودیم (اینجا:گل ها اینطوری با شما صحبت می کنند! و اینجا:تولد نخستین گیاه وبلاگ‌نویس جهان برای مثال). ایده خیلی ساده است، یک minimum system که یک سنسور ِ رطوبت دارد و به کمک API توییتر وضعیت ِ رطوبت ِ خاک ِ یک گیاه را گزارش می دهد (سایت فروشندهمثال).

با افزایش ساعاتی که آدمیزاد ِ نوعی در فضای آنلاین می گذراند، و بالتبع کاهش زمانی که برای مثلا گلدان هایش می گذارد، واضح است که لازم است گلدان لب تاقچه هم از همین طریق با ما تماس بگیرد (کجا در تعریف ِ آدمیزاد ِ امروزی نوشته بودند کسی که سقف خانه اش را هم در گوگل ارث می بیند).

اما، حالا که گل و گیاهمان را فراموش کرده ایم، می شود پیش بینی کرد که کم کم آدمها چیزهای دیگری هم یادشان برود، مثلا اینکه باید پوشک بچه را عوض کرد.

بنابراین، در همین جا، حق انحصاری ِ طراحی مجدد این سیستم برای فرو کردن در پوشک بچه را به نام نامی حضرت کمانگیر ثبت می کنم. به این ترتیب، روی توییتر ِ بچه ی بنده خدا چیزهایی می خوانید از قبیل “وضعیت عادی است”، “جیییش”، “شماره ی دو” و البته “مقداری گاز آزاد شد، اما نگرانیی وجود ندارد، لبخند بزنید و دماغتان را بگیرید”.

عکس روز: سیاست ما عین شکم ما هم هست


نمایشگاه محصولات غذایی و کشاورزی در بیروت – فارس

عکس روز: و اما عشق!

و اما عشق! البته برای پسربچه های سبیلو. ترجمه هم لازم نداره.

چه انتظاری دارید از یک آقای محترم که در قسمت “اسلوموشن” ِ پایان نامه قرار گرفته؟

منبع

ویدئوی روز: این ویدئو را حتما ببینید. حتما!

جلف گردیدگی نیمه شبی. عفو بفرمایید.

عکس روز: از جویدن کپسول گاز خودداری کنید!

اگر ایران زندگی می کنید، و در تهران، حتما “کتاب مترو” را دیده اید. این کتابچه ها گویا (اصلاح بفرمایید اگر اشتباه می کنم) به رایگان در متروی تهران پخش می شوند به قیمت ۲۰۰ تومان در اکثر ایستگاه های مترو فروخته میشن. سه تا از این کتابها در PersianJok دیدم (اینجا و اینجا و اینجا). فایلها را اینجا هم آپلود کردم. بنظرم کاملا ارزش دیدن دارند. فایلها را این پایین ببینید. خوراک PersianJok را از اینجا مشترک شوید.

این دو کارتون از کتابچه ی دوم (مریض خونه) هستند.